یکشنبه ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۸
خاطرات طنز یک طلبه از سفرهای تبلیغی به کتابفروشی‌ها آمد

کتاب «چشم حاج آقا» نوشته رضا کشمیری از سوی انتشارات شهید کاظمی منتشر و راهی بازار نشر شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، کتاب «چشم حاج آقا»؛ مجموعه خاطرات طنز حجت الاسلام حسین جلالی از سفرهای تبلیغی به قلم رضا کشمیری به تازگی از سوی انتشارات شهید کاظمی منتشر و راهی بازار نشر شده است.

این کتاب در واقع روایت‌هایی است از آغاز طلبگی و ماجرای اولین تبلیغ حسین جلالی تا خاطرات جبهه و تا زمانی که به عنوان مسئول ستاد اعزام مبلّغ لشکر ۴۱ ثارالله فعالیّت می‌کند ادامه پیدا می‌کند و ترکش شوخی‌های او حتی به تن فرمانده لشکر؛ سردار شهید حاج قاسم سلیمانی هم می‌نشیند.

آقای جلالی چند سال بعد از پایان جنگ وارد مؤسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی ره می‌شوند و تحصیلات‌شان را تا مقطع دکترای روان‌شناسی تربیتی ادامه می‌دهند. همزمان با تحصیل از سوی مرحوم علامه مصباح یزدی ره به عنوان مسئول دفتر انتخاب می‌شوند و بیش از بیست سال در آنجا خدمت می‌کنند.

در طول این سال‌ها سفرهای تبلیغی ایشان همیشه و در سراسر کشور برقرار بوده و ماجراهای شیرین و جذابی برای‌شان اتفاق می‌افتد. روایت این ماجراهای طنزآمیز با نثری روان و جذاب در کتاب «چشم حاج آقا» به تصویر کشیده و در کنار مطالب درس‌آموز لبخندهای عمیق به قلب و لب‌های مخاطب هدیه خواهد کرد

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:
«نماز را شروع کردیم. سوره حمد را کلمه کلمه خواندم و او تکرار کرد. ذوق‌زده رفتم سراغ خواندن سوره. تا کفواً أحد که رسید و او تکرار کرد، توی دلم گفتم: «به به خیلی خوب پیش میره، خدا کنه کسی هل نده نمازش خراب بشه. خدایا خودت کمک کن.»
گفتم: «خب حالا برو رکوع.»
پیرزن بدون اینکه سرش را بچرخاند، کجکی نگاهم کرد و گفت: «چشم حاج‌آقا!»

این کتاب در قطع رقعی و ۱۸۰ صفحه عرضه شده است.
 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها