جمعه ۲۴ تیر ۱۴۰۱ - ۲۳:۵۶
ساماندهی همه جانبه مجموعه هنری- تاریخی تئاتر شهر

وزیر فرهنگ در حاشیه بازدید از مجموعه تئاترشهر گفت: مجموعه هایی مانند تئاترشهر، تالار وحدت و... از شناسنامه های فرهنگی شهر تهران به شمار می‌روند که ارتقا و نگهداری این اماکن از رویکرد های اصلی وزارت فرهنگ در دوره جدید است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی عصر امروز جمعه بیست و چهارم  تیرماه از بخش‌های مختلف مجموعه تئاترشهر بازدید کرد.

اسماعیلی در حاشیه این بازدید به تلاش برای ساماندهی همه جانبه مجموعه هنری- تاریخی  تئاتر شهر اشاره کرد و گفت: خوشبختانه در آستانه پنجاهمین سالگرد تاسیس تئاتر شهر، تصمیمات اساسی برای بازسازی و تعمیرات اساسی این مجموعه ثبت شده در فهرست میراث ملی گرفته شده است. 

وی افزود: این تصمیمات شامل دو بخش سروسامان بخشیدن به محوطه و حریم مجموعه و انجام تعمیرات و بازسازی‌ها است.

رئیس شورای هنر در عین حال تصریح کرد: امیدواریم با اجرایی شدن این تصمیمات، کاستی‌های گذشته را درباره این مجموعه جبران کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: حوزه فرهنگی شهر تهران را به عنوان پایتخت ایران اسلامی با نمادهای هنری‌اش می‌شناسند و مجموعه‌هایی مانند تئاترشهر، تالار وحدت، برج آزادی و موزه هنرهای معاصر از شناسنامه‌های فرهنگی شهر تهران هستند که ارتقا و نگهداری آن رویکرد اصلی وزارت فرهنگ در دوره جدید است.

گفتنی است  محمود سالاری، معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مجید زین العابدین، مدیرعامل بنیاد رودکی در این بازدید وزیر فرهنگ را همراهی می‌کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها