چهارشنبه ۲۲ تیر ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۲
بلندترین داستان غدیر به چاپ شانزدهم رسید

چاپ شانزدهم کتاب «غدیر در مدائن» به روایت حذیفه یمانی توسط انتشارات شهید کاظمی به کتابفروشی ها آمد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، چاپ شانزدهم «غدیر در مدائن» شامل بلندترین داستان غدیر به روایت حذیفه یمانی برای یک جوان ایرانی در مدائن به‌تازگی توسط انتشارات شهید کاظمی روانه بازار شده است.

«غدیر در مدائن» اولین قدم در روایت داستانی غدیر است. شخصیت محوری این داستان یک جوان ایرانی است که ماجرای غدیر را از زبان حذیفه -فرماندار مدائن و از یاران حضرت‌امیر(ع) می‌شنود. با به خلافت رسیدن حضرت‌امیر علیه السلام دو نامه به حذیفه می‌رسد که یکی از آن‌ها را باید در مسجد برای مردم بخواند. در جریان قرائت‌نامه حذیفه امام علی علیه السلام را «امیرالمؤمنین حقیقی» خطاب می‌کند و همین تعبیر آتشی می‌شود بر خرمن تصورات پیشین مسلم تا بخواهد بداند و به جمع شیعیان بپیوندد و به سوی سرنوشت عاشقان‌امیرالمؤمنین قدم بردارد.

ذکر اسناد و مدارک این روایت و همچنین روایت‌های دیگر در پانویس و ادامه داستان پس از روز غدیر تا شهادت آن جوان در جنگ جمل از امتیازات کتاب است. کتاب پیش‌رو با ۸۰ صفحه توسط مؤسسه خاکریز اندیشه تدوین و توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شده است. نویسنده کتاب، پس از معرفی اجمالی حذیفه و توضیحی درباره حدیث غدیر، تیسفون یا مدائن را به خواننده می‌شناساند.

همچنین از تاریخچه مدائن و دوران حکومت و امارت سلمان فارسی و حذیفه بر آن سرزمین سخن می‌گوید. نگاه نویسنده بیشتر معطوف به خطابه بلندی است که حذیفه در تیسفون ایراد کرده و پاسخ‌هایی که به سوالات آن جوان ایرانی که مسلم نام دارد، داده است.

این کتاب علاوه بر روایت ساده‌اش از واقعه بزرگ غدیر با توجه به حجم اندکش؛ کتاب خوب و جذابی برای معرفی بهتر غدیر به دانش‌آموزان، دانشجویان و دیگر اقشار جامعه باشد. می‌شود این کتاب را به عنوان عیدی روز غدیر هدیه داد، هدیه‌ای که جام‌هایی از ماجرای غدیر را به عاشقانش می‌چشاند.

 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها