سه‌شنبه ۲۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۴
تلاش می‌کنیم نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران سال 1401 برگزار شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه برگزاری برنامه پاسداشت حاج قاسم سلیمانی و تقدیر از فعالان موسیقی این حوزه گفت: تلاش می‌کنیم سال آینده برگزاری اجتماعات فرهنگی و هنری از جمله نمایشگاه کتاب تهران به حالت عادی برگردد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی در حاشیه برگزاری برنامه پاسداشت حاج قاسم سلیمانی و تقدیر از فعالان موسیقی این حوزه که با حضور وزیر بهداشت و رئیس بنیاد شهید پیش از ظهر امروز در تالار رودکی برگزار شد، با تاکید بر اینکه تلاش می‌کنیم سال آینده برگزاری اجتماعات فرهنگی و هنری ازجمله نمایشگاه کتاب تهران به حالت عادی برگردد، گفت: حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در برنامه امروز نشان‌دهنده این بود که اجتماعات فرهنگی و هنری ازجمله جشنواره‌های فجر، نمایشگاه کتاب و ... می‌تواند با حفظ شیوه‌نامه‌های بهداشتی برگزار شود و ما نیز تلاش می‌کنیم تا با وضعیت بهتری بتوانیم در سال آینده نمایشگاه کتاب تهران و همچنین دیگر اجتماعات فرهنگی و هنری را به‌صورت عادی‌تر برگزار کنیم.
 
وی افزود: مسئولیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از نیمه امسال به من و دیگر معاونان و همکاران واگذار شد و بنا بر این بود که همه جشنواره‌ها به بهترین نحو ممکن برگزار شود. جشنواره فیلم فجر به کار خود پایان داد و به رغم همه مسائل و مشکلات ناشی از کرونا تقریبا مورد رضایت اهالی سینما، منتقدان و دیگران بود ولی توقع ما از جشنواره‌ها با وضعیت فعلی فاصله دارد و حتماً باید متفاوت تر برگزار شود.
 
وی درباره حضور پررنگ تر جوانان در جشنواره موسیقی نیز گفت: امسال دکتر ریاحی از پیشکسوتان و نمادهای موسیقی کشور به عنوان دبیر جشنواره موسیقی فجر بودند که توانستیم از توانایی‌های وی بهره ببریم در کنار آن در سال‌های اخیر جریان قوی از جوانان وارد حوزه موسیقی شدند که در کنار پیشکسوتان حضور داشتند.
 
اسماعیلی تصریح کرد: ما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وظیفه سیاست‌گذاری داریم تا بتوانیم به تراز هنر انقلاب اسلامی نزدیک شویم. آن چیزی که به کشور ما هویت داده باید در آثار هنری نمایان شود و تلاش می‌کنیم در سال آینده این گرایش در این نوع نگاه‌ها در جشنواره‌های مختلف تقویت شود.
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به این پرسش که با توجه به سویه جدید کرونا، کنسرت‌ها و تئاتر‌ها در سال آینده چگونه برگزار می‌شود، گفت: سلامت مردم برای ما اولویت دارد و یک اصل و به شمار می‌آید، اما رئیس محترم جمهور هم معتقدند وضعیت ما در حال حاضر از نظر شیوع سویه‌های مختلف کرونا به مانند تابستان و یا سال گذشته نیست و اگر افراد سه نوبت دز واکسن خود را تزریق کرده باشند به‌طور قطع میزان ابتلا کاهش می‌یابد، بنابراین بنای ما نیست که فعالیت‌های فرهنگی و هنری تعطیل شود و حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نشست امروز  نشان داد که اجتماعات مختلف به‌ویژه اجتماعات فرهنگی و هنری با حفظ شیوه‌نامه‌های بهداشتی می‌تواند برگزار شود و تلاش می‌کنیم تا با حفظ شیوه‌نامه‌های بهداشتی تا یک ماه آینده میزبان مخاطبان در مجموعه‌های فرهنگی هنری با ظرفیت پایین باشیم و فکر می‌کنم با تمام شدن ماه مبارک رمضان بتوانیم با وضعیت بهتری شاهد برگزاری رویدادهای فرهنگی هنری در حالت بهتری باشیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها