پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۶
اهالی چاپ را در اولویت واکسیناسیون کرونا قرار دهید

نماینده تشکل‌های صنعت چاپ استان‌های کشور در نامه‌ای به وزیر بهداشت، درمان و‌آموزشی با توجه به فعالیت چاپخانه‌داران از ابتدای شیوع کرونا خواستار قرار گرفتن خانواده صنعت چاپ در اولویت واکسیناسیون شد.

غلامرضا شجاع نماینده تشکل‌های صنعت چاپ و مصرف‌کنندگان کاغذ و مقوای استان‌های کشور در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، از ارسال نامه به سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و‌آموزش پزشکی خبر داد و گفت: با توجه به اینکه صنعت چاپ و بسته‌بندی نقشی اساسی به عنوان تکمیل‌کننده و شناساننده در تولید محصولات دارویی، لوازم پزشکی، بهداشتی، غذایی و محصولات فرهنگی دارد در روزهای شیوع این بیماری همواره در کنار کادر درمان بوده است.
 
وی افزود: در این نامه خطاب به وزیر بهداشت آورده‌ایم که چاپخانه‌داران نیز در خط مقدم مبارزه با این ویروس منحوس قرار دارند و با توجه به اینکه ۹۰ درصد ماشین‌ها و مواد اولیه این صنعت وارداتی است فعالان این حوزه اکنون با مشکلات بی‌سابقه‌ای در زمان تحریم روبرو شده‌اند.
 
شجاع با بیان اینکه بسیاری از فعالان این حوزه اکنون ۱۴ ماه است که در شرایط این بیماری و با حداقل سود در حال فعالیت هستند، عنوان کرد: در این نامه از وزیر بهداشت درخواست کردیم کاکرنان خانواده بزرگ چاپ و بسته‌بندی کشور را در اولویت واکسیناسیون قرار دهد و با عنایت به مشکلات مالی این گروه تزریق واکسن به صورت رایگان باشد.
 
به گفته وی، رونوشت این نامه را نیز برای سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، علیرضا رزم‌حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت، همچنین به روسای کمیسیون فرهنگی و کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی، رئیس اتاق اصناف ایران و رییس اتاق اصناف تهران ارسال کردیم تا مورد توجه قرار گیرد.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها