چهارشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۶
باز ماندن کتابفروشی‌ در ایتالیا در قرنطینه سراسری جدید این کشور

در ایتالیا کتاب‌ها جزو کالاهای ضروری طبقه‌بندی شده‌اند و در قرنطینه جدید سراسری در این کشور می‌توانند به فعالیت خود ادامه دهند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از اکتوالیته- اخیرا اعلام شده که نیمی از ایتالیا در حداکثر منطقه قرمز از لحاظ کرونا قرار گرفته و این به معنای بازگشت دوباره محدودیت‌ها در این کشور و روزهای قرنطینه مجددی است که سال پیش در همین روزها در ایتالیا آغاز شده بود. با انتشار این خبر قرار است به‌زودی مدرسه‌ها، موزه‌ها آرایشگاه‌ها، رستوران‌ها و سایر فروشگاه‌های غیرضروری که در مناطق حاد شیوع کرونا قرار دارند و از این رو دست‌کم تا روز 6 آوریل در این کشور تعطیل می‌شوند.

با این‌حال مکان‌هایی مانند بانک‌ها، فروشگاه‌های مواد غذایی، داروخانه‌ها و ادارات پست و سایر مکان هایی که خدمات ضروری ارائه می‌دهند همچنان می‌توانند باز باشند و به فعالیت خود ادامه دهند.

 در این میان ایتالیا کتابفروشی‌ها را در ردیف خدمات ضروری طبقه‌بندی کرده؛ به این معنی که کتابفروشی‌ها در این کشور می‌توانند به صورت اختیاری حتی در مناطق قرمز شیوع کوید-19 باز بمانند. کتابفروشی‌هایی که در داخل فروشگاه‌های بزرگ قرار دارند نیز می‌توانند به فعالیت خود ادامه دهند.

قرار دادن کتاب‌ها و کتابفروشی‌ها در ردیف کالاهای ضروری در این کشور مورد استقبال اتحادیه کتابفروشان ایتالیایی قرار گرفته و ایتالیا را به عنوان الگویی در سطح اروپا ذکر کرده است.
 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها