سه‌شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۱
عرضه 200 کتاب کودک ایرانی در ژاپن

۲۰۰ کتاب کودک ایرانی در نمایشگاهی با عنوان «سرزمین شعر و ادب» در کتاب‌خانه‌ بین‌المللی ادبیات کودکان ژاپن به نمایش گذاشته شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، ۲۰۰ کتاب کودک ایرانی در نمایشگاهی با عنوان «سرزمین شعر و ادب» در کتاب‌خانه‌ بین‌المللی ادبیات کودکان ژاپن به نمایش گذاشته شده است.
 
این نمایشگاه از ۱۴ تا ۲۸ اسفند (۵تا۱۹ مارس ۲۰۱۹) در شهر توکیو بر پا شده و در میان کتاب‌های ایرانی به نمایش درآمده ۲۰ عنوان از  کتاب‌های کانون نیز ارایه شده است.
 
این نمایشگاه که به مناسبت ۹۰‌امین سالگرد ایجاد ارتباط‌های دیپلماتیک میان ایران و ژاپن برگزار شده، شامل سه بخش اصلی «سرزمین شعر و افسانه»، «کتاب کودک در ایران» و «نویسندگان و تصویرگران کتاب کودک در ایران» است.
 
در این نمایشگاه علاوه بر کتاب‌های حوزه‌ شعر و افسانه که اهمیت ویژه‌ای در فرهنگ ایران دارد، کتاب‌هایی که نویسندگان و تصویرگران آن در حوزه‌ بین‌المللی نیز موفقیت‌هایی داشته‌اند به نمایش گذاشته ‌شده است.
 
در عین حال در بروشور این نمایشگاه توضیح مختصری درباره جغرافیای ایران، شاهکارهای ادبی از جمله شاهنامه و داستان‌هایی که بر اساس شعرهای مولانا نوشته شده، فعالیت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و فروشگاه‌های آن اشاره شده است و تصویرگران برجسته‌ ایرانی که جوایز ارزنده بین‌المللی را به خود اختصاص داده‌اند معرفی شده‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها