شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۷
جایزه‌‌ای ویژه برای کتاب سال پزشکی در آینده‌ای نزدیک

فرهاد تیمورزاده خبر از تشکیل جایزه‌ای برای کتاب‌های علوم پزشکی داد و گفت: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های انجمن ناشران کتاب‌های علوم پزشکی اختصاص جایزه با داوری‌های عادلانه به کتاب‌های تالیفی در علم پزشکی است.

فرهاد تیمورزاده، مدیرمسئول و رییس هیات مدیره انجمن فرهنگی ناشران کتاب‌ علوم پزشکی دانشگاهی در حاشیه میزگرد بررسی معضلات تالیف در علم پزشکی به خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) خبر از برگزاری جایزه کتاب سال پزشکی داد و گفت:  یکی از مهم‌ترین برنامه‌های انجمن در سال آتی که اکنون در اتاق فکر انجمن مطرح است، کتاب سال پزشکی کشور است.

 وی افزود: با توجه به وضعیت جهانی علوم پزشکی و استخراج داده‌های آن از سراسر دنیا نمی‌توان از نقش و جایگاه ترجمه در گسترش  این علوم چشم‌پوشی کرد، از این رو در این جایزه به هر دو بخش تألیف و ترجمه پرداخته خواهد شد.

 او گفت: پزشکی در شاخه علوم تجربی و کاربردی و با حوزه‌های تخصصی فراوانی قرار دارد. ما در ابتدای امر شاخه‌های اصلی پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و پرستاری را تحت پوشش قرار خواهیم داد. اهدای جایزه به کتب رشته‌های تخصصی پزشکی که قریب به ۴۰رشته را دربر می‌گیرد موضوعی است که در باره ضرورت‌ها و تأثیرات آن در حال بحث و تبادل نظر با دیگر اعضای انجمن هستیم.

 تیمورزاده اضافه کرد: اگر این جایزه در بستر داوری‌های عادلانه و بدون سوگیری خاص اجرا شود می‌تواند بستری برای افزایش کمی و ارتقای کیفیت کتاب‌های پزشکی فراهم کند.
 همچنین امکان دارد برای این جایزه یک نام خاص از میان مفاخر پزشکی قدیم یا معاصر ایران، از سوی اعضای انجمن انتخاب شود اما در حال حاضر به همان عنوان کتاب سال پزشکی اکتفا می کنیم.

 وی درباره احتمال تعلق جایزه به کتاب‌های تاریخ پزشکی و طب سنتی گفت: به نظر پیشنهاد خوبی می‌آید که حتماً به اتاق فکر مربوطه ارجاع خواهیم داد تا در این مورد نیز با توجه به ضرورت‌ها و تأثیرات آن در پیشبرد علم مکتوب پزشکی تصمیم‌گیری شود.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بصیری ۲۲:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۱
    ایشون چطور جق اظهار نظر دارن. حق کسانی را که براشون کار می کنن نمی دن ویراستار، صفحه آرا و .... قرارداد نمی بنده و حقوق افراد رو زیر پا می ذاره

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها