یکشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۰
برگزاری 100 محفل انس با قرآن کریم در مساجد و مدارس کهگیلویه و بویراحمد

سرپرست اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری 100 محفل انس با قرآن کریم در مساجد، مدارس و محلات این استان همزمان با دهه فجر خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در کهگیلویه و بویراحمد، محسن شریعت‌نسب در این باره گفت: آرمان‌های انقلاب ارتباط تنگاتنگی با امور دینی و قرآنی دارند و هدف از برگزاری فعالیت‌های قرآنی در ایام‌الله دهه فجر معرفی و ترویج دستاوردهای قرآنی انقلاب اسلامی است.

سرپرست اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: باید در این ایام از ظرفیت مساجد، مدارس و بقاع متبرکه برای برگزاری مطلوب برنامه‌های قرآنی در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی استفاده بهینه شود تا شکوه قرآنی در استان بیش از گذشته دیده شود.

وی در ادامه به مهترین برنامه‌های قرآنی در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: برگزاری 100 محفل انس با قرآن کریم در مساجد، مدارس و محلات با همکاری آموزش و پرورش، اوقاف و امور خیریه و کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد، کرسی‌های تلاوت، آموزش قرآن، آموزش سبک زندگی قرآنی و تجلیل از فعالان و پیشکسوتان قرآنی از برنامه‌های امور قرآنی تبلیغات اسلامی در دهه فجر است.

این مسئول با اشاره به برگزاری جلسات تفسیر قرآن و محافل قرآنی در بقاع متبرکه گفت: مسابقه تفسیر سوره فجر، مسابقه مدهامتان، اجرای تئاتر خیابانی با موضوع قرآن، عترت و زندگی ائمه اطهار (ع)، آزمون سراسری حفظ قرآن، برپایی نمایشگاه قرآنی از دیگر برنامه‌های کمیته قرآنی در ایام دهه فجر است.

شریعت‌نسب در بخش دیگری از سخنان خود بر فعال شدن گروه‌های تواشیح در استان تأکید کرد و گفت: باید این گروه‌ها فعال شود، ضمن اینکه ادارات امور قرآنی تبلیغات اسلامی شهرستان‌ها گزارش اقدامات و فعالیت‌های دهه فجر خود را به طور مستند به اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی استان ارائه دهند.

سرپرست اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد به ارائه آماری از خانه‌های قرآنی در استان پرداخت و افزود: در حال حاضر 184 خانه قرآنی شهری و 119 خانه قرآنی روستایی، 35 موسسه قرآنی، 42 قاری و 69 حافظ ثبت شده در استان هستند.

وی بیان کرد: با توجه به این ظرفیت‌های گسترده در استان باید برنامه‌های مطلوبی در حوزه قرآنی در چهل سالگی انقلاب اسلامی اجرا شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها