شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۹
کتاب «تابوی زنانگی»  با حضور محمد ضیمران رونمایی می‌شود

رونمایی از کتاب «تابوی زنانگی» نوشته منصوره موسوی در مدرسه خوانش رونمایی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)؛ نشست رونمایی از کتاب «تابوی زنانگی» نوشته منصوره موسوی روز دوشنبه پانزدهم بهمن‌ماه در مدرسه خوانش برگزار می‌شود.

محمد ضیمران، سیمین کاظمی، علی عظیمی‌نژادان، فیروزه کرمانشاه، رقیه رضایی از مهمانان این نشست هستند که با حضور خود نویسنده از کتاب او می‌گویند.

منصوره موسوی در کتاب «تابوی زنانگی» می‌گوید نیازهای بیولوژیک و سازوکارهای فرهنگی و اجتماعی به شدت در هم تنیده شده‌اند؛ چندان که زنان نمی‌توانند نسبت به نیازهای بیولوژیک بدن خود احساس خوشنودی کنند و از آزادی عمل و فاعلیت برخوردار باشند.

ساختارهای پدرسالارانه و مردسالارانه باعث می‌شوند، آناتومی سرنوشت زنان باشد. این ساختارها علاوه بر آن مانع می‌شوند که زنان بتوانند آزادانه و به اختیار بدن خود را شخصا مدیریت کنند و درباره نیازهای آن شخصا تصمیم بگیرند. این ساختارها نشان می‌دهند که بدن زن نمود واقعی سلطه است. زیرا سبب شده‌اند در زنان احساس نوعی انفعال، دیگربودگی، انزجار و بی‌قدرتی نسبت به بدنشان شکل بگیرد و بدن زن چونان قاره‌ای تاریک، ناشناخته، وهم‌انگیز، ترسناک و از همه مهمتر بیگانه از خود درآید.

این نشست روز دوشنبه پانزدهم بهمن‌ماه ساعت ۱۷ در مدرسه خوانش به نشانی خیابان طالقانی، خیابان بهار شمالی،کوچه بهشت، پلاک ۱۱ برگزار می‌شود و ورود برای عموم آزاد است.

 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها