چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۶
حال و هوای این روزهای فرخنده حاجی‌زاده

فرخنده حاجی‌زاده می‌گوید این روزها روی کتابی به نام «ارسال‌المثل در شعر نو» کار می‌کند که مدت‌هاست برای نوشتن این کتاب در حال تحقیق و پژوهش است.

امروز 20تیرماه زادروز فرخنده حاجی‌زاده نویسنده، و شاعر است. فرخنده حاجی‌زاده در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) درباره حال و هوای این روزها و کارهای در دست نگارش‌اش گفت: کتاب «زن عجم خوبه یا تی‌ان‌تی؟» گزارش- قصه‌ای است که قبلا منتشر شده و در حال حاضر منتظر صدور مجوز بازنشر آن هستم. این کتاب با اینکه قبلا منتشر شده اما در حال حاضر به آن اصلاحیه خورده و من هم تن به اصلاحیه نخواهم داد. این کتاب یک روایت عادی دارد و من نمی‌فهم که این حجم اصلاحیه برای کتابی که قبلا هم منتشر شده برای چیست؟

سرآینده مجموعه شعر «طلعت منم» درباره دیگر آثاری که در دست انتشار دارد،‌ توضیح داد: کتابی به نام «سه گانه عشق» دارم که نگارش آن به اتمام رسیده و کاری کوتاه و کم‌حجم است. این کتاب قصه کوتاهی در حدود 50 تا 60 صفحه را شامل می‌شود و نمی‌توانم ژانر خاصی را برای آن تعریف کنم.

وی افزود: در حال حاضر روی کتابی به نام «ارسال‌المثل در شعر نو» کار می‌کنم. مدت‌هاست که برای نوشتن این کتاب در حال تحقیق و پژوهش هستم. همچنین مجموعه شعری دارم که می‌توانم بگویم درون‌مایه‌ای تاریخی، اجتماعی و سیاسی دارد و در آستانه اتمام است.
نویسنده «خاله سرگردان آن چشم‌ها» در ادامه گفت: دو مجموعه داستان کوتاه و مینی‌مال هم آماده کرده‌ام. مجموعه مینی‌مالم دارای تعداد زیادی قصه کوتاه است. درباره مجموعه داستان کوتاه باید بگویم که مدتی است اصرار بر این دارم که قصه‌های هم‌خوان با هم را در یک مجموعه بیاورم و قصه‌هایی که به نوعی قرابت درون‌متنی با هم دارند را در یک کتاب کنار هم قرار دهم. نمی‌دانم چند داستان ممکن است در این مجموعه بیاورم. شاید برخی از آن‌ها از داستان‌هایی باشد که سال‌ها پیش نوشته‌ام.

حاجی‌زاده در انتها گفت: من سال‌ها پیش مجموعه داستان «آن یکی» را منتشر کردم و برخی از داستان‌هایی که با آن مجموعه قرابت معنایی نداشتند را در آن کتاب نیاوردم و آن‌ها را کنار گذاشتم تا بعدها در مجموعه‌ای قرار گیرند که فضای نزدیک‌تری به داستان‌های آن کتاب داشته باشند و احتمالا از آن داستان‌ها در این مجموعه تازه استفاده کنم. در حال حاضر هم اولویت‌ام انتشار «سه‌گانه عشق» و «زن عجم خوبه یا تی‌ان‌تی» است.
 
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها