دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۲
کتاب «در خانه؛ انسان‌شناسی فضای خانگی» روی میز منتقدان

کتاب «در خانه؛ انسان‌شناسی فضای خانگی» در پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات نقد و بررسی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) کتاب «در خانه؛ انسان‌شناسی فضای خانگی» با حضور سیدمحمد بهشتی، حسین سلطان‌زاده و مهندس محمدرضا حائری مازندرانی و نیز مترجمان کتاب، سه‌شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱ در پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات نقد و بررسی می‌شود.

کتاب «در خانه؛ انسان‌شناسی فضای خانگی» اثری پژوهشی است که در سال ۲۰۰۶ در دانشگاه سیراکیوز منتشر شده است. این کتاب در سال ۱۳۹۵ در پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات ترجمه و به‌تازگی از سوی انتشارات این پژوهشگاه منتشر شده است. ترجمه این کتاب از اولین اسناد منتشر شده به فارسی، پیرامون حوزه انسان‌شناسی فضای خانگی است.

زهرا غزنویان با همکاری محسن صف‌شکن، نازنین دلنواز، الهام نظری و لیلا صادقی‌تبار مسئولیت ترجمه و ویراستاری علمی این اثر را بر عهده داشته است.

این کتاب، مجموعه مقالاتی است که در ۱۲ فصل تنظیم شده است؛ نویسندگانی از انگلستان، هلند، بلژیک، فرانسه، اسکاتلند و آمریکا با تخصص‌هایی در زمینه تاریخ هنر، تاریخ اجتماعی، مطالعات زنان، تاریخ طراحی، تاریخ معماری، انسان‌شناسی فرهنگی، قوم‌شناسی، جامعه‌شناسی، جامعه‌شناسی مسکن، روان‌شناسی محیطی، مطالعات فرهنگ مادی و مطالعات مصرف‌کننده، مقالات این مجموعه را تدوین کرده‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها