سه‌شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۸
کتابی که افراد را با آداب معاشرت در محیط کار آشنا می‌کند

«کتاب جامع آداب معاشرت در محیط کار» با عنوان مهارت‌های فردی برای موفقیت حرفه‌ای به تازگی وارد بازار نشر شده است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) «کتاب جامع آداب معاشرت در محیط کار» نوشته پیتر پست و همکاران با ترجمه مریم تقدیسی از سوی انتشارات پندار تابان روانه بازار کتاب شد. این کتاب اثر دیگری از موسسه‌ امیلی پست است که بیش از پنج نسل در زمینه‌ آداب اجتماعی و ارتقاء مهارت‌های فردی فعالیت می‌کند.

نویسندگان این اثر، مهمترین دغدغه‌ای که به آن پاسخ داده‌اند بی‌ادبی در محیط کار می‌دانند، در دنیای امروز که بیشتر ساعت روزانه‌ ما در محیط کار می‌گذرد، آگاهی و عمل مبتنی بر آداب اجتماعی تاثیر بسزایی در جایگاه و منزلت اجتماعی ما خواهد داشت. چنان‌چه به دنبال بهبود روابط اجتماعی‌مان باشیم و یا بخواهیم در محیط کار ارتقاء یابیم، بی‌تردید بدون رعایت نزاکت و اصول روابط اجتماعی موفق نخواهیم بود.
 
این کتاب به ما می‌گوید که چگونه از مهارت‌های فردی برای موفقیت حرفه‌ای استفاده کنیم، در مصاحبه‌ کاری چگونه ظاهر شویم، همچنین می‌توانیم با مطالعه‌ آن روابط‌مان با همکاران و مدیران‌مان را سامان دهیم، به ما نشان می‌هد که برای موفقیت در جلسات کاری باید چگونه عمل کنیم، در شبکه‌های اجتماعی چگونه ظاهر شویم، چه ملاحظاتی را باید برای شرکت در نمایشگاه‌ها و سمینار رعایت کنیم و بسیاری پرسش‌ها و باید نبایدهای دیگر که عمل کردن به آن‌ها منجر به حضور موفقیت‌آمیز ما در محیط کار خواهد شد.

«آداب معاشرت در محیط کار» کتابی جامع است که با هدف پاسخ دادن به این سوالات نوشته شده است، هدف ایجاد و افزایش اعتماد به نفس در مخاطبانش است. نویسندگان سعی دارند نه تنها ما را به فردی با اعتماد به نفس‌تر و دلنشین‌تر تبدیل کنند، بلکه باعث ایجاد روابطی پایدارتر و ثمربخش‌تر با همکاران‌مان شوند.

یکی دیگر از نکات حائز اهمیتی که در کتاب «جامع آداب معاشرت در محیط کار» به چشم می‌خورد به‌روز بودن موضوعات آن است، این کتاب نخستین‌بار در سال 1999 منتشر شد و تا امروز هجده بار ویراست شده است. در هر ویرایش نویسندگان به پیشرفت تکنولوژی و مسائل جدیدی که در محیط‌های کاری پیش می‌آمد توجه داشتند، به همین دلیل همواره این کتاب مبتنی بر دانش و شرایط روز بوده است. ترجمه‌ کتاب نیز از ویرایش هجدهم آن انجام شده و در بخشی از آن به ارتباطات دیجیتال، آداب اجتماعی حضور در شبکه‌های اجتماعی و نحوه‌ تکمیل رزومه‌های آنلاین پرداخته شده است.

مریم تقدیسی پیشتر با همکاری انتشارات پندار تابان «کتاب جامع آداب معاشرت» را از موسسه‌ امیلی پست ترجمه و به بازار عرضه کرده بود که با استقبال مناسبی روبه‌رو شد و در کمتر از یک ساعت سه نوبت تجدید چاپ شد.

کتاب جامع «آداب معاشرت در محیط کار» نیز که از سری کتاب‌های آداب معاشرت انتشارات پندار تابان است با ترجمه مریم تقدیسی با شمارگان هزار و 500 نسخه در 423 صفحه به قیمت 31 هزار تومان در کتابفروشی‌ها قابل عرضه است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها