یکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۳
​«سه بار خوش شانسی» در بازار کتاب

رمان نوجوان «سه بار خوش شانسی» نوشته شیلا تورنیج از سوی انتشارات افق راهی کتاب‌فروشی‌ها شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، «سه بار خوش شانسی» در سال 2013 در فهرست پرفروش‌ترین رمان‌های نوجوان نیویورک تایمز قرار گرفت و عنوان بهترین کتاب مجله نقد کرکس و پابلیشرز ویکلی در سال 2012 را از آن خود کرد. این کتاب، نخستین رمان شیلا ترنیج برای نوجوانان است.
 
در این رمان تابستان است و همه چیز خوب پیش می‌رود. اما ناگهان خبر یک قتل در شهر می‌پیچد. بچه‌دزدی، تصادف شدید و طوفان هم چاشنی ماجرا می‌شود. حالا دختر نوجوانی به نام «مو» می‌خواهد همراه صمیمی‌ترین دوستش، پیچیده‌ترین اتفاق زندگی‌اش را باز کند و با استفاده از حس کارآگاهی‌اش، پرده از راز قتل بردارد.

در بخشی از این رمان می‌خوانیم: «من و خانم لانا این قاون سه روزه را پارسال گذاشتیم؛ بعد از اینکه کلنل به هوای رفتن به آپالاچیا یک هفته غیبش زد. خانم لانا از نگرانی دیوانه شده بود و نصف شهر را هم دنبال خودش کشانده بود. حالا دیگر کلنل یا خانم لانا هرجایی بروند، که زیاد هم پیش می‌آید، قانون سه روزه خود به خود، آنها را با اُردنگی به خانه برمی‌گرداند.
رعایت این قانون برای خانم لانا خیلی سخت نیست، چون هرجا باشد، معمولا سه روز بعد به خانه برمی‌گردد. او معمولا به دیدن دخترخاله‌اش گیدون می‌رود که در چارلستون زندگی می‌کند. آنها معمولا با هم به خرید می‌روند. پارسال دو بار مرا هم همراه خودش برد. کتانی سفیدم را هم از همان‌جا خریدم. برای کلنل قانون سه روزه سخت‌تر است. وقتی از خانه می‌رود برای آن است که می‌خواهد زیر ستاره‌های آسمان بخوابد...»
 
انتشارات افق، رمان نوجوان «سه بار خوش شانسی» را در قالب 344 صفحه با شمارگان دو هزار نسخه و قیمت 180 هزار ریال منتشر کرده است. «سه بار خوش شانسی» یکصد و دهمین عنوان مجموعه «رمان نوجوان» است که این ناشر چاپ می‌کند.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها