چهارشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۱
​پوریا عالمی «اکون‌آبادی‌ها» را برای مخاطب‌هایش  در رشت امضاء می‌کند

پوریا عالمی در «تور اکوان‌آبادی‌ها» اثر تازه‌اش را در شهر‌های محتلف برای مخاطب‌هایش امضاء می‌کند. در نخستین برنامه این تور او به رشت سفر می‌کند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)،پوریا عالمی اولین  در نخستین برنامه «تور اکون‌آبادی‌ها» ساعت 17 روز جمعه 13 اسفند، در کتاب‌فروشی فرازمند کتابش را برای مخاطب‌هایش امضاء می‌کند. 

 این طنز‌پرداز با انتقاد از تمرکز فعالیت‌های متعدد فرهنگی در پایتخت، هدف از برگزاری این تور‌های کتاب‌خوانی را  تمرکز زدایی از فعالیت‌های فرهنگی در تهران توصیف کرد و معتقد است، باید بیش‌تر از این‌ها به برگزاری رویداد‌های فرهنگی در شهر‌های دیگر ایران بها داد. 

او متذکر شد: با همين نگاه تا الان رونمايى اكون‌آبادى‌ها را در تهران نداشتيم و هفته پيش رونمايى آنلاين كتاب را گرفتيم و با افتخار مي‌گویم بيش‌ترين تعداد كتابى كه امضا كردم و  مي‌كنم، مربوط به شهرهاى ديگر است. حالا هم تصميم گرفتم جاى اين‌كه به مخاطب‌هایم  زحمت بدهم، خودم زحمت می‌كشم و به  شهرهاى مختلف ایران می‌روم  علاوه بر احترام به خوانندگان و مخاطب‌هایم، به این وضعیت پایتخت‌محوری هم اعتراض کنم. 


کتاب‌فروشی فرازمند در رشت، خیابان امام خمینی (ره)، جنب پاساژ سالار واقع شده است. 

 «اکون آبادی‌ها» در انتشارات گاندو منتشر شده و جلد اول از یک سه‌گانه است. داستان این کتاب به شما می‌گوید کار اقتصاد دنیا واقعاً چطور به اینجا کشید. در کتاب «اکون آبادی‌ها»، دست طبیعت کاری کرده که همه تک محصولی بودند و نسل درنسل در خانه باغ‌هایشان تنها یک محصول تولید می‌کردند و فقط وفقط هم از همان می‌خوردند. مثلاً سیب محور، موز محور، بادمجان محور و هلو محور. در این جامعه همه فقط محصول خودشان را می‌خوردند، تا اینکه یک روز دست برقضا یک نفر در اکون‌آباد میوه باغ دیگری را می‌خورد و بخور‌بخور شروع می‌شود. سنگ بنای بیشتر تئوری‌های اقتصادی و... در اکون آباد گذاشته می‌شود و کلی هم میانبرهای توسعه و پیشرفت را اکون آبادی‌ها برای اولین بار تجربه می‌کنند. شاید باورتان نشود اما گلدکوئست، پول، بانک، اختلاس، کوپن و حتی روشنفکری، محصول اکون آبادی‌هاست.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها