چهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۰
اساطیر با سه کتاب تاریخی به کتابفروشی‌ها می‌آید/ از اکسیر‌التواریخ و زبده‌التواریخ تا ناسخ‌التواریخ

عبدالکریم جربزه‌دار، مدیر انتشارات اساطیر از انتشار کتاب‌های «اکسیر‌التواریخ»، «زبده‌التواریخ» و «ناسخ‌التواریخ» خبر داد.

عبدالکریم جربزه‌دار، مدیر انتشارات اساطیر درباره کتاب‌های در دست چاپ خود به خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) گفت: «اکسیر‌التواریخ» تالیف علی‌قلی میرزا اعتضاد السلطنه، «زبده‌التواریخ» اثر حافظ ابرو و «ناسخ‌التواریخ» آثاری هستند که در آینده منتشر خواهد کرد.
 
وی با اشاره به «اکسیر‌التواریخ» اظهار کرد: این اثر به بیان احوال شاهان قاجار، اولاد و شاهزادگان، بزرگان و عُرفا می‌پردازد و در رابطه با اجتماع عصر قاجار از آغاز تا سال 1295 ه. ق (دوره مظفری) سخن می‌گوید. این کتاب به تصحیح جمشید کیان‌فر 664 صفحه است.
 
مدیر انتشارات اساطیر عنوان کرد: کتاب «زبده‌التواریخ» اوضاع ایران در نیمه دوم قرن هشتم و نهم هجری یعنی دوران تیمور تا وقایع سیاسی دوران شاهرخ‌میرزا را شامل می‌شود. کتاب در چهار جلد و سه‌هزار صفحه به تصحیح و تعلیق دکتر سید کمال حاج سیدجوادی است که علاوه بر مقدمه مفصل 100 صفحه‌ای که بر آن نوشته، نمایه‌های گوناگون مورد نیاز اهل تحقیق را نیز به آن افزوده است.

جربزه‌دار بیان کرد: کتاب «ناسخ‌التواریخ» مجموعه کتابی است که انتشارات اساطیر قبلا 5 جلد آن را درباره «زندگی پیامبر»، «خلفا و صحابه» در 4 جلد، «زندگانی حضرت فاطمه» در یک جلد، «زندگی حضرت زینب» در یک جلد، «تاریخ قاجاریه» در 4 جلد و حالا در تکمیل آن دوره، «زندگی امام حسن (ع)» را در سه جلد به چاپ رسانده است که این مجموعه نیز به تصحیح جمشید کیان‌فر با نمایه‌های مفصل برای استفاده اهل تاریخ است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها