شرکت چاپ و نشر بین‌الملل دوازده اثر جدید را به نمایشگاه کتاب امسال می‌رساند.
تازه‌های شرکت چاپ و نشر بین‌الملل برای نمایشگاه کتاب
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، شرکت چاپ و نشر بین‌الملل وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی، برای نمایشگاه کتاب امسال از 12 اثر جدید (چاپ اول) رونمایی خواهد کرد.

کتاب‌های تازه‌چاپ این انتشارات عبارتند از:
۱) «صد منزل دل؛ شرح روان منازل السائرین»؛ منازل السائرین، کتابی عرفانی تألیف خواجه عبدالله انصاری است که توسط آیت‌الله محمدصالح کمیلی محصل خراسانی در سه جلد شرح داده شده‌است.
 

۲) «بنیان اندیشه سیاسی اسلام در قرآن» تألیف سعید جلیلی؛ موضوع این کتاب یافتن پاسخ پرسش‌هایی پیرامون جامعه و دولت و مناسبات بین آن‌ها مبتنی بر مؤلفه‌های هستی‌شناسانه، معرفت‌شناسانه، فرجام‌شناسانه و انسان‌شناسانه از قرآن کریم (و نه سایر منابع) است. این کتاب، پایان‌نامه دکتری مؤلف از دانشگاه امام‌صادق علیه‌السلام است که سال 1381 از آن دفاع شده‌است.
 
۳) «پژوهشی جامع در تصوف فرقه‌ای؛ رصد هویت تاریخی، تحولات، انحرافات، آموزه‌های سلاسل صوفیه و نقد آن‌ها» تألیف محمد اسماعیل عبداللهی.
 

۴) «حدیث عنوان بصری؛ ارزیابی سندی، تحلیل انتقادی نسخه‌ها و شرح متن» تألیف کاووس روحی برندق؛ این حدیث شریف، حاوی توصیه‌های امام‌صادق علیه‌السلام به فردی به نام عنوان بصری است که می‌خواست به سلوک الی الله بپردازد.
 

۵) «آهی سوزان بر مزار شهیدان»؛ مؤلف کتاب، سیدبن‌طاووس و مترجم آن سید احمد فهری زنجانی است. نام اصلی کتاب، «اللهوف علی قتلی الطفوف» است. این کتاب مقتل مختصر امام‌حسین علیه‌السلام و یاران ایشان در بازه زمانی حرکت امام از مدینه تا بازگشت اهل‌بیت ایشان به شام است.
 
۶) رمان «تیغ و مهتاب» تألیف الهه بهشتی؛ این رمان مورد زندگی محمدبن‌عثمان عمری وکیل دوم حضرت ولیعصر علیه‌السلام است.
 
۷) «احکام کاربردی» تألیف علیرضا کریمی؛ مولف در صدد بیان احکام مورد ابتلا پیرامون موضوعات مختلف فردی و اجتماعی با زبانی روان و همه‌فهم مطابق با فتاوای حضرات آیات امام خمینی رحمت‌الله‌علیه، خامنه‌ای و سیستانی حفظهماالله است.
 
۸) «فرزانه فروزنده جان‌ها و دل‌ها؛ سیره آموزشی، تربیتی و اخلاقی آیت‌الله شیخ مجتبی قزوینی به همراه معرفی شاگردان و دوستان ایشان» تألیف غلامرضا گلی زواره.
 
۹) «احکام جنین مطابق با فتاوای آیات عظام» تألیف عبدالاحد رضایی؛ این کتاب سه فصل دارد: تلقیح مصنوعی، سقط جنین، پیشگیری از بارداری.
 
۱۰) «حقوق متقابل کودک و ولی در اسلام و موارد تطبیقی آن» تألیف مجید وزیری.
 
11) «رومی روم» تألیف حسین زحمتکش؛ این کتاب، داستانی در حوزه دفاع مقدس است که چهار جبهه موازی، را در بر می‌گیرد: جبهه رزمندگان ایران، جبهه بعثی‌ها ، جبهه منافقین و برخی کردهای عراقی. پایان داستان هم به راهپیمایی اربعین می‌رسد.
12) «بصره و نقش آن در تحولات قرن اول هجری» تألیف سید امین حسینی.
همچنین چاپ دوم کتاب‌های «قالب تهی کن»، رمانی با موضوع مهدویت تألیف الهه بهشتی که اسفند ماه گذشته برای اولین بار چاپ شد و با استقبال خوبی روبه‌رو گشت و «مسائل و مشکلات خانوادگی»، تألیف آیت‌الله احمد بهشتی با طرح جلد جدید و اصلاحات، توسط شرکت چاپ و نشر بین‌الملل در نمایشگاه کتاب امسال عرضه خواهد شد.
 


کد مطلب : ۳۲۱۲۲۸
https://www.ibna.ir/vdcf0ydmcw6d00a.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

در خیمه کتاب