با رونمایی از یک کتاب شعر صورت می‌گیرد؛

ازسرگیری نشست‌های ادبی انجمن اهل قلم فارس پس از دو سال

نشست‌های ادبی انجمن اهل قلم فارس با برگزاری مراسم رونمایی و جشن امضای دو مجموعه شعر «دو فنجان حرف چشم» و «احتمال» پس از حدود دو سال از سر گرفته می‌شود.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در فارس، نشست‌های ادبی انجمن اهل قلم فارس که به دلیل همه‌گیری کرونا تعطیل شده بود، با بهبود شرایط پس از حدود 2 سال بار دیگر برگزار می‌شود.

در بیست و یکمین برنامه از سلسله نشست‌های انجمن اهل قلم فارس کتاب «دو فنجان حرف چشم» اثر ثریا قنبری (ساده) رونمایی می‌شود.

این مجموعه شعر دربرگیرنده حدود 100 شعر سپید کوتاه است که توسط انتشارات سارات منتشر شده است.
دکتر مینا آقازاده در مقدمه‌ای بر این کتاب نوشته است: «بانو ثریای عزیز به‌عنوان یک شاعر متعهد به قلم، آگاه است که امروزه عنصر شتاب در اغلب ابعاد زندگی نفوذ کرده و مخاطب حق دارد با کمترین واژه‌ها بیشترین درک و لذت را از یک نوشته ببرد؛ پس از اطناب پرهیز و کوتاه‌گویی را در سرودن شعرهایش لحاظ می‌کند.»  

وی «وارد کردن کلماتی که شاعرانه به نظر نمی‌رسند به شعرها» و «جان‌بخشی یه واژگان مطرود و متروک» را از خصوصیات مجموعه شعر «دو فنجان حرف چشم» می‌داند.

این کتاب فردا دوشنبه 15 آذرماه ساعت 16 در سالن غزل واقع در تالار حافظ شیراز رونمایی می‌شود.

مراسم رونمایی از مجموعه غزل «احتمال»، اولین کتاب حمیدرضا گلشن نیز در روز سه‌شنبه 23 آذرماه ساعت 16 در همین مکان برگزار خواهد شد.

اولویت شاعر در این کتاب که توسط نشر ایهام منتشر شده، عاشقانه سرودن است. او عشق را بر بسیاری از موضوعات ترجیح می‌دهد و تمام دردها و رنج‌ها و شادی‌های آدمی را ناشی از آن می‌داند. فضای اشعار او فضایی رمانتیک و فانتزی ا‌ست و عنصر احساس بر باقی عناصر شعر، ارجحیت دارد. او با 70 غزل عاشقانه به دیدار مخاطب رفته که در کتاب «احتمال» در 126 صفحه به چاپ رسیده است.
کد مطلب : ۳۱۵۱۲۶
https://www.ibna.ir/vdcf0tdmvw6dyya.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نمایشگاه مجازی کتاب استان آذربایجان غربی
بزرگداشت حافظ
تقدیر از مروجان کتابخوانی