سیدعلی صالحی به ایبنا خبر داد:

کتاب جدیدم به جریان «موج ناب» اختصاص دارد

سیدعلی صالحی،‌ شاعر پیشکسوت کشورمان از انتشار مجموعه آثارش و اثری درباره جریان موج ناب خبر داد.
کتاب جدیدم به جریان «موج ناب» اختصاص دارد
سیدعلی صالحی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، درباره کتاب جدیدش اظهار کرد: هادی حسینی‌نژاد، روزنامه‌نگار ادبی مدت‌هاست که با من مصاحبه‌ای دراز‌دامن انجام داده که ضمن اشاره به زندگی من، جریان موج ناب را در آن مصاحبه‌ها بازتعریف کرده‌ام.
 
صالحی که معتقد است اساس موج‌ناب به منوچهر آتشی تعلق دارد، افزود: شعر ما پنج نفر (هرمز علیپور، سیدعلی صالحی، حمید کریم‌پور (آریا آریاپور)، سیروس رادمنش، یارمحمد اسدپور) در دهه پنجاه شمسی از سوی آتشی کشف، نام‌گذاری و معرفی شد.
 
وی درباره کتاب مورد اشاره، توضیح داد: بخشی از گفت‌وگوهای چندساله من با هادی حسینی‌نژاد، به سرنوشت موج ناب مربوط می‌شود که آن را محور این اثر تازه قرار داده‌ایم.
 
این تئوریسین و شاعر پیشکسوت اظهار کرد: این کتاب سال آینده به انتشارات موردنظر سپرده خواهد شد و لازم به گفتن است که در این اثر (داستان موج ناب) با نمونه‌هایی از شعر پنج بنیان‌گذار نخست آشنا می‌شویم.
 
این شاعر پیشکسوت در توضیح انتشار مجموعه آثارش نیز گفت: مجموعه آثار احمد شاملو (شعر و ترجمة شعر) چند وقت پیش در سه جلد پیاپی از سوی مؤسسه انتشاراتی نگاه منتشر شد. طی تماسی با علیرضا رئیس‌دانا، مدیر این موسسه، با خبر شدیم که امسال تا پیش از نوروز 1400 خورشیدی، مجموعه آثار من نیز (شعر و بازسرایی شعر) در سه جلد پیاپی (که تا امروز به چاپ هفتم و هشتم رسیده است) و در یک جعبه ویژه (صندوقچه) منتشر خواهد شد.

وی ادامه داد:‌ با نظر به شرایط اقتصادی و تهیه امکانات و صنعت نشر، علیرضا رئیس‌دانا پیش‌بینی کرد که جعبه 3000 صفحه‌ای شعرهایم حوالی اسفندماه با قیمت هر دوره نیم‌میلیون تومان در دسترس علاقه‌مندان و جامعه فرهنگی قرار خواهد گرفت. از آنجا که ناشر نامبرده به استقبال مخاطبان اعتماد دارد، اضافه کرد یقیناً صندوقچه شعرهایم از فروش مطمئن برخوردار است.
 
صالحی درباره قیمت این مجموعه گفت: ناشر یادآور شد، طی صد سال اخیر، این مجموعه اثر، گران‌ترین اثر در حوزه شعر مدرن پارسی است که با این بهاء‌سنگین وارد بازار کتاب می‌شود.
کد مطلب : ۳۰۰۳۱۳
https://www.ibna.ir/vdchzvnxx23nvxd.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

بزرگداشت حافظ
مردی که نادر بود
پرونده ویژه بزرگداشت فردوسی