معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: آیین معرفی برگزیدگان نخستین جایزه کتاب سال استان فارس هفته آینده برگزار خواهد شد.
نخستین دوره جایزه کتاب سال استان فارس هفته آینده برگزار می‌شود
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در فارس، معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، گفت: نویسندگی و بیان اندیشه‌ها از یک‌سو و از سوی دیگر کتاب‌خوانی، آشنایی مردم را با اندیشه‌ها و دانش‌ها بیشتر خواهد کرد و این امر رشد فرهنگی، اجتماعی، علمی و ادبی را برای آنان به دنبال خواهد داشت.
 
مهدی امیدبخش، ادامه داد: فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای فرهنگ‌سازی کتاب و کتاب‌خوانی، وظیفه نهادی خود می‌داند تا با شناساندن کتاب‌ها و نویسندگان به مردم، این امر را بیش از پیش رشد و گسترش دهد. با دیدگاه جایزه کتاب سال را برای شناساندن بهترین کتاب‌ها برای نخستین بار در فارس آغاز کردیم.
 
معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس بیان کرد: امسال و در نخستین دوره جایزه کتاب سال، در بخش پژوهشی 142، در بخش داستان 148، در بخش شعر 272، در بخش کودک و نوجوان 54، در بخش مذهبی 63، در بخش روانشناسی 68، در بخش تاریخ 71، در بخش جغرافیا 38، در بخش پزشکی 32 و در بخش علوم پایه 231 اثر به دبیرخانه فرستاده شد.
 
وی افزود: دبیرخانه این جایزه که امسال نخستین دوره خود را برگزار می‌کند، 1119 کتاب دریافتی را مورد بررسی قرار داده است و پس از داوری، در آیین پایانی این جشنواره برگزیدگان جشنواره شناخته خواهند شد.
کد مطلب : ۲۹۵۸۴۹
https://www.ibna.ir/vdceen8wojh8ovi.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

هفته کتاب 1401