مخاطبان رمان «سال درخت» با ضحی کاظمی، نویسنده این اثر در موسسه فرهنگی شهر کتاب دیدار می‌کنند. این نشست را «انجمن ادبی 51» تدارک دیده است.
خالق «سال درخت» با مخاطبانش دیدار می‌کند
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) نشست دیدار ضحی کاظمی با مخاطبان کتاب «سال درخت» پنجشنبه این هفته (هفتم اسفند 1393) در موسسه فرهنگی شهر کتاب (احمد قصیر) برگزار می‌شود.

رمان «سال درخت» درباره زوال خانواده‌‌اي ايراني است. پریسا، یکی از شخصیت‌های داستان، برای مهاجرت به کانادا مجبور است برادر عقب مانده خود را كه به بيماري سندروم دان مبتلاست، به آسایشگاه بفرستد.

در بخش‌هایی از این رمان می‌خوانیم: «نامه را درآورد تا با شعله ی چراغ لامپا بسوزاند و از بین اش ببرد. می ترسید که خود اولین قربانی این نفرین نامه شود. احساس گناه می کرد که تمام مدت نامزدی اش با محمود به فکر جمال بوده، در حالی که جمال از او و خانواده اش متنفر بوده است. صدای پایی که از توی حیاط رد می شد حواسش را پرت کرد. چراغ لامپا از دستش افتاد و همین طور که پایین می افتاد تا به زمین برسد و حباب شیشه‌ای اش هزار تکه شود، نفت آن از بالاتنه ی یقه ی باز و کوتاه پیراهن چیت گل دارش درست از روی گردن بند آویز طلایش، از روی خط دکمه ها به سمت شکم و بعد پایین دامن میدی او سُر خورد و رد خیس و خنکی از خود به جا گذاشت. تا پوران به خودش بیاید، چراغ به زمین برخورد و ناغافل او را انگار در آغوش سوزان عاشق خشمگینی که آرزویش را داشت انداخت. پوران جیغ می کشید. بلندتر از آن چه خود تصور می کرد امکانش را داشته باشد. همه ی حرف های ناگفته و همه ی صداهای خاموش شده ی بعد از آن شب را یک جا جمع کرده بود و فریاد می زد.»

این نشست به کوشش «انجمن رمان 51» از ساعت 12 و 30 دقیقه برگزار می‌شود و مخاطبان «سال درخت» دیدگاه خود را درباره آن با ضحی کاظمی، نویسنده اثر در میان خواهند گذاشت.

سال درخت را انتشارات نگاه، سال 1393 با شمارگان یکهزار نسخه، قطع رقعی و به بهای 80 هزار ریال روانه بازار نشر کرده است.

موسسه فرهنگی شهر کتاب در خیابان بهشتی، احمد قصیر، نبش کوچه سوم قرار دارد.
 
کد مطلب : ۲۱۸۹۲۷
https://www.ibna.ir/vdcgx79xuak9qy4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما