رئیس اتحادیه کاغذ و مقوای تهران عنوان کرد:

جنگ روانی؛ دلیل افزایش قیمت کاغذ و مقوا در بازار

رئیس اتحادیه کاغذ و مقوای تهران افزایش قیمت کاغذ طی هفته اخیر را به دلیل جنگ روانی برخی تجار و واردکنندگان کاغذ دانست.
جنگ روانی؛ دلیل افزایش قیمت کاغذ و مقوا در بازار
احمد شریفان، رئیس اتحادیه کاغذ و مقوای تهران در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، با اشاره به افزایش پنج درصدی قیمت کاغذ طی هفته اخیر، توضیح داد: اگرچه همانند یک ماه گذشته به دلیل رکود بازار و عدم استقبال خریداران، بازار خرید و فروش کاغذ وضعیت ثابتی داشتند اما شاهد افزایش قیمت حدودا 5 درصدی در بازار هستیم.
 
وی افزود: این موضوع در حالی رخ داده است که مدارس بار دیگر فعالیت خود را آغاز کرده‌اند اما جنس‌های موجود در بازار همگی از کالاهای انبارها هستند و هیچ جنس جدیدی وارد نشده است.
 
شریفان با بیان اینکه ایجاد تورم در بازار کاغذ و مقوا حاصل و نتیجه این موضوع است، گفت: بسیاری از این تصمیم‌گیر‌ی‌ها به دلیل برخی شرایط اقتصادی و سیاسی موجود در کشور است که موجب شده برخی تجار از این موقعیت سوءاستفاده کنند و به قیمت اجناس خود بیفزایند.
 
وی با طرح این موضوع که الان هر بسته کاغذ آچار دو تا سه هزار تومان افزایش قیمت داشتیم، توضیح داد: این موضوع در حالی رخ داده است که جنس جدیدی با قیمت ارز جدید به بازار وارد نشده است و شرط انصاف نیست که چنین کاری انجام شود.
 
شریفان همچنین با بیان اینکه به دنبال چنین روندی، کاغذ چاپ و تحریر نیز دچار نوسان قیمت شده است، ادامه داد: اکنون هر بند کاغذ چاپ و تحریر در بازار با افزایش ده هزار تومانی همراه بوده است که موجب سردرگمی در میان خریداران و مخاطبان بازار کاغذ شده است.
 
به گزارش ایبنا، امروز هر بند کاغذ تحریر 70 گرمی، 70 در 100 چینی به قیمت 670 هزار تومان و هر بند کاغذ تحریر 70 گرمی، 60 در 90 چینی نیز به قیمت 5600 هزار تومان در بازار خرید و فروش می‌شود.
 
همچنین هر بند کاغذ تحریر 80 گرمی، 70 در 100 اندونزی نیز به قیمت 770 هزار تومان و هر بند کاغذ تحریر 80 گرمی 60 در 90 اندونزی نیز به قیمت 670 هزار تومان در بازار عرضه می‌شود.
 
کد مطلب : ۳۱۷۶۲۰
https://www.ibna.ir/vdcgxu9wzak9q34.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران