مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر در گفت‌و‌گو با ایبنا مطرح کرد:

زیرساخت‌های لازم برای صدور مجوز کتاب در بوشهر تامین نشده است

حمیده ماحوزی، با اشاره به اجرای دو طرح جدید اداره کل فرهنگ و ارشاد پایتخت کتاب ایران در حوزه ترویج کتابخوانی از انتظار شهروندان برای تعیین شهردار و تکمیل طرح‌های کتابخوانی خبر داد.
زیرساخت‌های لازم برای صدور مجوز کتاب در بوشهر تامین نشده است
حمیده ماحوزی، مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر در گفت‌‌‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) درباره فعالیت‌های جدید این استان در حوزه کتاب بیان کرد: برنامه‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد پایتخت کتاب ایران شامل تفاهم‌نامه با صنایع و نهاد‌های مختلف در حوزه ترویج و توسعه کتاب و کتابخوانی در حال پیگیری است؛ اما 20 درصد این برنامه‌ها باید از سوی شهرداری بوشهر پیگیری شود.     
 
به گفته این مقام مسئول، با توجه به بازنشستگی شهردار بوشهر و انتظار شهروندان برای تعیین شهردار جدید از سوی شورای شهر هنوز به پایان نرسیده است؛ بنابراین طرح نقاشی‌های دیواری و نصب المان‌های مربوط به موضوع کتاب نیز متوقف شده است.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر ادامه داد: قرار بود شهرداری بوشهر سازه‌‌ای در یکی از پارک‌ها شهر نصب کند. برای تعیین این سازه فراخوان منتشر شد و چهار طرح منتخب شده، اما برای تعیین نهایی نماد و دیوار‌نویسی در انتظار معرفی شهردار جدید هستیم.
 
ماحوزی درباره تفویض اختیار صدور مجوز کتاب در این استان گفت: بسیار مشتاق ایجاد این جریان در استان هستم اما با توجه به کمبود نیرو‌ی متخصص و کمبود بودجه اداره کل، هنوز این امر محقق نشده است؛علاوه براین نویسندگان مطرح بوشهر آثار خود را در شهر‌های قم، تهران و یا شیراز منتشر می‌کنند؛ بنابراین باید پایگاه مناسب برای جذب این نویسندگان ایجاد کنیم. معتقدم که باید ابتدا زیر‌ساخت‌ها تامین شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر با اشاره به اجرای دو طرح جدید از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر ادامه داد: طرح «کتاب در سفر» در اتوبوس‌های بین شهری بوشهر به شیراز و بوشهر به تهران همچنین تعبیه قفسه کتاب و استقرار ایستگاه مبادله کتاب در فرودگاه و دفاتر هواپیمایی دو طرح جدید اداره کل فرهنگ و ارشاد بوشهر است. مسافران در انتظار سفر می‌توانند از این کتاب‌ها استفاده کنند. کتاب‌های کم حجم برای تجهیز کتابخانه‌های نهاد‌های طرف قرارداد خریداری شده است.
کد مطلب : ۲۵۶۷۲۹
https://www.ibna.ir/vdcirqar3t1awy2.cbct.html
گزارشگر : سمیه حسن نژاد
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نمایشگاه مجازی کتاب تهران ـ 1400
تاثیر فعالیت فروشگاه کتاب آنلاین بر چرخه نشر
پرونده ویژه تحول در صنعت نشر