با همکاری شهرداری ارومیه؛

ارومیه هم صاحب کتابخانه سیار می‌شود

معاون فرهنگی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان‌غربی گفت: امکان ایجاد کتابخانه در همه مناطق میسر نیست اما می‌توان با راه‌اندازی کتابخانه سیار، دسترسی به کتاب را برای مناطق فاقد کتابخانه تسهیل خواهد کرد.
ارومیه هم صاحب کتابخانه سیار می‌شود
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در آذربایجان‌غربی، رسول بابازاده، معاون فرهنگی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان‌غربی، در جلسه هماهنگی اجرای طرح‌های کتابخوانی برای پایتخت کتاب ایران در سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری ارومیه، با بیان اینکه ارومیه شهر فرهنگی بوده و زیرساخت‌های لازم را در حوزه فرهنگ دارد،  گفت: امکان ایجاد کتابخانه در همه مناطق میسر نیست اما می‌توان با راه‌اندازی کتابخانه سیار، دسترسی به کتاب را برای مناطق فاقد کتابخانه تسهیل کرد.

وی افزود: با ایجاد کتابخانه سیار، افراد بیشتری به کتاب و کتابخانه دسترسی خواهند داشت و اثر فرهنگی آن در سال‌های آتی مشخص خواهد شد که برای ایجاد کتابخانه سیار همکاری شهرداری، کتابخانه‌های عمومی و سایر سازمانهای فرهنگی مرتبط لازم است.

بابازاده با بیان اینکه فرهنگسراها ظرفیت خوبی در حوزه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی هستند، ادامه داد: باید از این ظرفیت‌ها بصورت هدفمند و درست برای اجرای برنامه‌های فرهنگی از جمله بحث رونمایی و نقد کتاب استفاده کرد.

این مسئول نبود اِلِمان شهری مناسب در حوزه کتاب و ساماندهی جدی نقد و رونمایی کتاب را از جمله مشکلات این حوزه عنوان کرد.

مصطفی میلانی، رییس سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری ارومیه، نیز در این جلسه با اشاره به رسالت فرهنگسراهای شهرداری در ارتقاء فرهنگ شهروندی افزود: سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری ارومیه آمادگی دارد یک دستگاه اتوبوس را به کتابخانه سیار اختصاص دهد تا با نمودار شدن اثرات فرهنگی آن را در آینده خواهیم دید‌.

وی با بیان اینکه هر طرح یا ایده‌ای که از طرف نهادهای فرهنگی ارائه شده است را ما حمایت خواهیم کرد، گفت: هر طرحی که جنبه المان داشته باشد، ارگان ما آمادگی دارد که بدون هیچ محدودیتی البته تایید المان از طریق اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی را در ۱۵ نقطه شهر که شناسایی شده است، جانمایی کنیم.

میلانی همچنین راه‌اندازی کیوسک‌های کتاب در دهنه پل‌ها، تشکیل کارگروه‌های کتاب و  برگزاری جشنواره‌های کتاب را در بوستان‌های شهر را از جمله پیشنهادات خود در این حوزه عنوان کرد.
کد مطلب : ۳۰۶۳۹۹
https://www.ibna.ir/vdchw-nxw23nvxd.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

هفته کتاب 1400
بزرگداشت حافظ
بهارانه کتاب