نوشتار غلامعلی افروز، روانشناس از «حاج جلال» نوشت؛

روایت بی‌پیرایه از جنگ

غلامعلی افروز، روانشناس شناخته شده و مطرح در یادداشتی کتاب «حاج جلال» را روایتی بی‎پیرایه و اثرگذار از روزهای جنگ خواند.
روایت بی‌پیرایه از جنگ
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، «حاج جلال» نوشته لیلا نظری‌گیلانده، عنوان کتاب خاطرات حاج جلال حاجی بابایی از رزمندگان دوران دفاع مقدس و پدر شهیدان «علیرضا و ابوالقاسم حاجی‌بابایی» است که توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده است.

غلامعلی افروز، استاد ممتاز دانشگاه تهران و رئیس فدراسیون آسیایی شورای جهانی روان درمانی در متنی درباره این کتاب نوشت: کتاب خاطرات اسوه اخلاق و معنویت، گذشت و مروت، استقامت  و صبوری، وارستگی و آزادگی ، ایثار و جانبازی “حاج جلال “ را با اشتیاق فراوان خواندم.  از این بابت، خالق مهربان را شاکرم و ممنون و مدیون لطف و مهرتان هستم. روایت صادقانه و صمیمانه چرخه حیات پر برکت حماسی در بستری از  ارزشهای اخلاقی و کرامت خانوادگی و بلند اندیشی، با همدلی و همراهی  همسری صبور و بزرگمنش، چراغ پر فروغ و دل افروز زندگی ، فوق العاده دل نشین است.
 
 
 
او در بخش دیگری از این متن در خصوص نثر و فضای کتاب «حاج جلال» این طور نوشت: نثر روان و فاخر این روایت ماندگار بسیار ارشمند است. جلوه های اخلاق و همدلی، گذشت و سبقت در  ایفای رسالت های خطیر در حفظ کیان خانواده و دفاع از ارزشهای انقلاب اسلامی، در سطر سطر این کتاب زندگی به زیبایی و شکوه،  جاری و ساری است.

این روانشنانس افزود: یقین دارم ارواح طیبه شهدای والا مقام و جایگاه جانبازان معزز خاندان حماسه آفرین “حاج جلال عزیز “ نزد خالق حکیم، متعالی است. بدون تردید مطالعه این اثر حماسی با روایت مخلصانه و بی پیرایه  و نگارش ساده و اثر گذار، می تواند برای همه خوانندگان آزاده، به ویژه نوجوانان و جوانان  بسیار اثر بخش و تحول آفرین باشد.
 
افروز در آخر این نوشته را با آروزی بهترین‌ها برای خانواده حاجی بابایی به پایان رساند و نوشت: از خالق مهربان برای خانواده عزیز و بزرگمنش و حماسه آفرین حاجی‌بابایی، بهترین های هستی را با سلامت و دل آرامی مسألت می نمایم.
کد مطلب : ۳۲۴۶۴۹
https://www.ibna.ir/vdcfjjdm1w6d0va.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

خاکریز کتاب