کتاب «فوت و فان» به قلم عباس احمدی درسنامه‌ای با محوریت آموزش شعر طنز است.
«فوت‌و‌فان» کارگاه مکتوب طنزنویسی است
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، در زمینه آموزش طنزنویسی در منابع مکتوب خلأهایی وجود دارد و همین امر نویسنده را به نگارش این کتاب وا داشته است.

از ویژگی‌های این کتاب می‌توان به کاربردی‌بودن آن و استفاده از مثال‌های به‌روز از طنزسرایان معاصر با تشریح صنایع ادبی و شگردهای طنز به کاررفته در آنها اشاره کرد.
همچنین نگارنده تلاش کرده، در نگارش متن کتاب از زبانی صمیمی و لحنی طنازگونه استفاده شود تا مخاطب را بیشتر و بهتر با خود همراه کند.

«فوت‌و‌فان» در سه فصل با عناوین «طنز چیست و واقعا چرا؟»،«شگردها و شیوه‌های طنزسرایی» و «مشت نمونه خروار: نمونه اشعار طنز موفق» تدوین شده و در پایان هر فصل، تمرین‌هایی برای یادگیری بیشتر خواننده نگاشته شده است.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: «به خدا من هم ملتفتم که هیچ‌ کسی با کتاب و کارگاه و آموزش، شاعر و طنزنویس نشده و بخشی از قضیه استعداد ذاتی است؛ اما باور کنید ما در زمینه آموزش طنزنویسی و خاصه طنز منظوم، خلأ بزرگی در منابع داریم؛ در این سال‌ها دوستان از اکناف و اقصای ایران تماس می‌گیرند و پیام می‌دهند که بابا پس چی شد این جزوه آموزشی شعر طنز؟ حتی عده‌ای جلو در خانه تجمع کرده فریاد می‌زدند: یالا یالا فوت و فان میخایم یالا (مدیونید اگر فکر کنید دارم بازارگرمی می‌کنم!). خوب چه اشکالی دارد اگرکارگاه طنزنویسی در جایی تشکیل می‌شود یک منبع مطالعاتی هم معرفی شود و به بحث‌های ذوقی و تجربیات شخصی بسنده نشود؟»
 
کد مطلب : ۳۳۹۰۶۳
https://www.ibna.ir/vdcb09bffrhbfgp.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

در خیمه کتاب