مرکز رسانه‌ای شیرازه خبر داد؛

«مغز کودک من» سوژه مسابقه کتابخوانی شد

یازدهمین دوره مسابقه کتابخوانی «پویا» با محوریت مجموعه کتاب «مغز کودک من» ویژه پدران و مادران آغاز به کار کرد.
«مغز کودک من» سوژه مسابقه کتابخوانی شد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، یازدهمین دوره مسابقه کتابخوانی «پویا» با همکاری مرکز رسانه‌ای شیرازه، شبکه پویا، شبکه نهال و انتشارات مهرسا و با محوریت مجموعه کتاب «مغز کودک من» از چهارشنبه (15 دی‌ماه) شروع به‌کار می‌کند.
 
مغز، ارزشمندترین هدیه الهی به انسان است. به گونه‌ای که تکامل و رشد کودک در سیر زمان، به میزان زیادی با تحول مغز او مرتبط است. نقش طلایی مادر و اطرافیان در دوران بارداری و سال نخست بعد از تولد، در تکامل مغز کودک انکارناپذیر است.

کتاب «مغز کودک من؛ از بارداری تا یک سالگی» جلد اول از مجموعه‌ای است که مسیر رشد مغز کودک شما را از قبل از تولد تا بلوغ بررسی می‌کند. این کتاب به صورت اختصاصی قصد دارد به تحولات مغزی نوزاد از دوران جنینی تا پایان 12 ماهگی بپردازد. در بخش اول کتاب «مغز کودک من»، تحول مغز در دوران جنینی و وظایف مادر در این دوران، شرح داده خواهد شد. همچنین تأثیر عواملی مانند استرس مادر، نوع رژیم غذایی او و مصرف سیگار در جنین نیز بررسی خواهد شد.

سپس در بخش دوم، به تکامل مغز نوزاد و شکل‌گیری توانایی‌های او تا یک سالگی اشاره شده، پیشنهادهایی برای بهینه کردن رشد مغز نوزاد به والدین ارائه می‌شود. در بخش آخر این کتاب نیز بیماری‌هایی معرفی می‌شوند که ممکن است رشد مغز کودک را دچار چالش کند.

کتاب «مغز کودک من؛ از یک سالگی تا چهار سالگی» جلد دوم از همین مجموعه است که تلاش می‌کند با زبانی ساده، والدین را با پیچیدگی‌ها و شگفتی‌های مغز کودک آشنا کرده و راهکارهایی را ارائه می‌کند تا والدین رفتارهای خودشان را متناسب با آن‌ها تنظیم کنند.
 
جوایز این دوره از پویش پویا، 100 میلیون ریال جوایز نقدی خواهد بود که با قرعه‌کشی به برگزیدگان اهدا خواهد شد.
 
علاقه‌مندان برای تهیه کتاب و سؤالات مسابقه می‌توانند عدد 3 را به 50005460 ارسال کرده، یا با مراجعه به کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور آن را تهیه کنند.
 
کد مطلب : ۳۱۶۶۴۴
https://www.ibna.ir/vdcba0bfarhb80p.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران