دبیر جشنواره‌های قرآنی فجر از آغاز جشنواره خوشنویسی لوح و قلم خبر داد و گفت: مجمع قرآنی هیئت صاحب‌الزمانی تهران تلاش می‌کند با برگزاری جشنواره‌های مختلف، وجوه دیگری از اعجاز بصری قرآن را معرفی کند.
جشنواره قرآنی لوح و قلم کلید خورد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، داوود جعفری، دبیر جشنواره‌های قرآنی با اشاره به آغاز جشنواره خوشنویسی لوح و قلم، از مجموعه جشنواره‌های قرآنی فجر،‌ گفت: فرهنگ و هنر دو مقوله پیوسته با هم و دو ابزار مهم تبلیغ و ترویج اهداف الهی هستند. بر همین اساس و در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و تبلیغ و ترویج قرآن کریم در بین تمام آحاد مردم و بهره‌گیری از شعاع‌های مختلف ارتباط با مرکز نور و رحمت کتاب ارزشمند مسلمانان و مردم جهان برای انس بیشتر با کلام خداوند، اولین جشنواره لوح و قلم را هنر ماندگار و ارزشمند خوشنویسی آغاز شده است.

وی با بیان اینکه هنر خوشنویسی یکی از اثربخش‌ترین هنر‌های اسلامی است که به‌خدمت گرفتن آن برای تبلیغ و ترویج قرآن کریم می‌تواند گامی موثر در گسترش فرهنگ قرآنی در بین آحاد مردم باشد، گفت: کتابت‌کردن از قرآن‌نویسی آغاز و اولین کتاب وحی به رسم و قلم موثق از نزدیکان رسول مکرم اسلام بودند و ما میراث‌دار این هنر ارزشمند در گذر سال‌های دور هستیم که رفته‌رفته به زیبایی و تنوع آن اضافه شد.
 
دبیر جشنواره‌های قرآنی فجر تصریح کرد: مجمع قرآنی هیئت صاحب‌الزمانی تهران تلاش می‌کند با برگزاری جشنواره‌های مختلف، وجوه دیگری از اعجاز بصری قرآن را معرفی کند و این جز در سایه انقلابی که بر پایه قرآن نهاده شد، ممکن نمی‌شد؛ ما مردمی هستیم که پرورش‌یافته مکتب قرآن و اهل بیت(ع) هستیم و کوشش می‌کنیم تا قلب‌های بیشتری در این مسیر به ما بپیوندند و یاریمان کنند.
کد مطلب : ۳۱۴۹۷۹
https://www.ibna.ir/vdca0yneo49n6o1.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

ترجمه و اهمیت پروژه‌محوری
چرایی ضعف تالیفات علوم انسانی
ارج‌نامه علامه جعفری