بودجه مالی مدارس چگونه تامین می‌شود:

کتاب «تامین مالی مدارس در اروپا» منتشر شد

تامین مالی مدارس در اروپا با ترجمه علی اللهیارترکمن و مرجانه سلطانی با هدف شناخت ساختار نظام‌های تامین مالی مدارس در انتشارات مدرسه منتشر و روانه بازار نشر شد.
کتاب «تامین مالی مدارس در اروپا» منتشر شد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی انتشارات مدرسه، امروزه تامین منابع مالی آموزش و پرورش در سراسر جهان خصوصاً در کشورهای در حال توسعه با بحران جدی روبه‌رو است. زیرا از یک سو افزایش تقاضا برای آموزش از طریق رشد سریع جمعیت، از طرفی دیگر رشد روزافزون فناوری اطلاعات و کاربرد و استفاده آن در زندگی روزمره و مهم تر از همه محدودیت منابع مالی و کسری ساختاری بودجه در نظام‌های آموزشی این معضل را حادتر کرده است.

آموزش و پرورش نیز در مواجه با تقاضای روزافزون شهروندان برای آموزش کیفی و کافی با کمبود‌های شدید در زمینه تآمین مالی روبه‌رواست.

البته موضوع تامین منابع مالی آموزش درمدارس همواره کانون توجه نهاد‌های ذی ربط و کارشناسان بوده. اما این سوال مطرح است که چگونه نظام‌های آموزشی در اثر بحران‌های مالی و اقتصادی می‌توانند به مقابله با چالش‌های اجتماعی و اقتصادی  که در این دوران پیش روی آن‌ها قرار دارد ادامه دهند.

در کتاب «تامین مالی مدارس در اروپا» با تهیه گزارش 27 کشور از 28 کشور عضو اتحادیه اروپا، چارچوبی برای شناخت ساختار نظام‌های تآمین مالی بخش دولتی  آموزش و پرورش  در سطح اروپا به رشته تحریر در آمده است که این دانش و تجربه می‌تواند برای اصلاح سیاست‌ها به خصوص در کشورهایی با فرایندهای  مشابه در تامین بودجه و ساختار دولتی الهام بخش باشد.

این کتاب مشتمل بر سه فصل و 128 صفحه رنگی است که در فروشگاه‌های سراسر کشور و فروشگاه آن لاین انتشارات مدرسه به نشانی WWW.ENMA.IR در دسترس مخاطبان قرار دارد.
 
کد مطلب : ۲۸۹۲۷۵
https://www.ibna.ir/vdca0onum49nau1.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

محرم 1401