مدیرکل دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از آغاز توزیع توکن‌های جدید به ناشران خبر داد.
آغاز توزیع توکن‌های جدید به ناشران از هفته آینده
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد سلگی از آغاز توزیع توکن‌های جدید به ناشران در هفته آینده خبر داد و اظهار کرد: توکن‌های جدید از 11 دی‌ماه بر اساس جدول زمانبدی اعلام‌شده در میان ناشران توزیع خواهند شد.
 
وی افزود: سامانه جامع از سال 1387 راه‌‌اندازی شده است اما به دلیل نبود زیرساخت‌های لازم در استان‌ها، فقط ناشران تهرانی قابلیت بهره‌برداری از آن را داشتند. در حال حاضر نواقص این سامانه برطرف شده و نسخه به‌روز شده نرم‌افزار و توکن‌ها در دسترس ناشران قرار خواهد گرفت.
 
مدیرکل دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به ویژگی‌های نسل جدید توکن‌ها، عنوان کرد: به همت مرکز توسعه فناوری، اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توکن‌های جدید مشکلاتی اعم از مرورگر، ویندوز و نصب برنامه را ندارند و به‌راحتی بر روی سیستم‌های عامل و حتی موبایل قابلیت اجرا خواهند داشت.
 
سلگی با اشاره به توزیع پنج هزار توکن در این مرحله، گفت: همه ناشران فعالی که در سال جاری یک نسخه کتاب در سامانه جامع به ثبت رسانده باشند، می‌توانند توکن‌های جدید را دریافت کنند. همچنین در استان‌ها نیز ادارات‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کار توزیع توکن را بر عهده خواهند داشت.
 
وی افزود: مرحله دوم توزیع توکن‌ها در شهرستان‌ها انجام خواهد شد و در مرحله سوم این طرح نیز ناشران استان‌هایی که دارای هیأت نظارت هستند، توکن‌های خود را دریافت می‌کنند.
 
ناشران برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ویژگی‌ها و نحوه توزیع توکن‌های جدید می‌توانند به سایت http://ketab.farhang.gov.ir/fa/home  مراجعه کنند.
کد مطلب : ۲۴۳۷۵۶
https://www.ibna.ir/vdcenx8wpjh8efi.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تحریف تاریخ