در اختتامیه دهمین جشنواره صنعت چاپ شمال استان آذربایجان غربی مطرح شد؛

فعالیت بیش از یک‌هزار نفر در واحدهای چاپ استان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان‌غربی گفت: یک‌هزار و 500 نفر در 704 واحد چاپی استان فعالیت دارند.
فعالیت بیش از یک‌هزار نفر در واحدهای چاپ استان
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در آذربایجان‌غربی، حجت الاسلام‌و‌المسلمین ناصر خدایاری؛ مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان‌غربی، در آئین اختتامیه دهمین جشنواره صنعت چاپ شمال استان در خوی، گفت: یک‌هزار و 500 نفر در 704 واحد چاپی استان فعالیت دارند.
 
وی پیوند فرهنگ با صنعت چاپ را دستاوردی مهم دانست و افزود: توسعه فرهنگی نیازمند پیوند آن با صنعت چاپ است که می‌تواند به تثبیت سرمایه و تسهیل ارتباطات با کشورهای همسایه شود.
 
این مسئول ادامه داد: صنعت چاپ در این استان برای حضور فعالانه در عرصه رقابت، نیازمند به‌روزرسانی و تجهیز این صنعت به ادوات به‌روز دنیاست و صنعت چاپ نقش موثری در ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی پایدار در منطقه دارد و وقتی از صنعت چاپ صحبت می‌کنیم در حقیقت از رسانه، اقتصاد و اشتغال حرف می‌زنیم.
 
 

خدایاری با اشاره به اهداف برگزاری جشنواره صنعت چاپ در شمال استان، ادامه داد: افزایش کیفیت و کمیت صنعت چاپ استان و ارائه دستاوردهای جدید در این حوزه از اهداف مهم این آیین است.

دهمین جشنواره صنعت چاپ در استان به دلیل شرایط کرونا در دو شهرستان بوکان، خوی برگزار شده و در مرکز استان (ارومیه) نیز برگزار خواهد شد.
کد مطلب : ۳۱۲۹۲۴
https://www.ibna.ir/vdcirrap5t1az32.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

هفته کتاب 1400
بزرگداشت حافظ
بهارانه کتاب