حمیده پای‌فشرده، نویسنده و شاعر شیرازی عواید حاصل از فروش تازه‌ترین مجموعه شعر خود «ثانیه‌های نبودنت» را به کودکان مبتلا به سرطان اهدا کرد.
فروش کتاب «ثانیه‌های نبودنت» به نفع کودکان مبتلا به سرطان
حمیده پای‌فشرده، در خصوص تاثیر شعر در زندگی فردی و اجتماعی به خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در فارس گفت: به‌طور کلی، ادبیات، مفاهیم ذهنی و احساسات درونی و اندیشه‌های انسان را به شکل زیبایی در قالب نافذ و گیرا بیان می‌کند. به سبب اینکه ادبیات از زیبایی برخوردار است، لذا آدم‌ها را به سوی خود جذب می‌کند و با زندگی عجین می‌شود.

شاعر نامبرده، افزود: در این میان، شعر فراگیرتر است و داری ویژگی مهم‌تری است. میل و علاقه به شعر در درون همه مردم نهادینه شده است. حفظ‌کردن و به‌کاربردن شعر در محاورات و گفت‌وگوهای عادی روزانه در مقاطع مختلف، از نشانه‌های این علاقه است.
 
پای‌فشرده تاکید کرد: قشر عظیمی از جوانان، ذوق شعری دارند و این، راهی برای ورود به دنیای ذهن، زندگی، فکر و احساس آنان است. می‌توان با حرکت در این بستر، آنان را با جلوه‌های زیباتر زندگی و آرمان‌های پاک و دنیای معنویت آشنا ساخت. شاعر درست مثل یک نقاش است که خوبی‌ها و بدی‌ها را به‌زیبایی در قالب کلمه‌های هم‌وزن به تصویر می‌کشد و با سرودن اشعار زیبا و تازه، توجه ما را به سوی شعر می‌کشاند.
 

وی در باب تاثیر شعر و ادبیات در زندگی فردی و اجتماعی، گفت: حتی علم روانشناسی نشان داده است که شعر می‌تواند تأثیرات مثبتی بر روحیه افرادی که دچار بیماری افسردگی شده‌اند، داشته باشد. گاهی گوش‌دادن به شعر و شعرخوانی برای بیمار، روشی برای درمان این بیماری است. ادبیات معاصر و گونه‌های مختلف آن (شعر و داستان کوتاه و رمان و نمایشنامه) حس بیداری و هوشیاری آدمی را نسبت به محیط پیرامون بر می‌انگیزد و حوادث و رویدادهای زمانه او را در قالب هنر، تشریح و آسیب‌شناسی می‌کند. با مطالعه ادبیات معاصر ایران و جهان، آدمی آگاه‌تر و عاقلانه‌تر می‌زید و وسعت دید و دامنه افکارش غنی‌تر می‌شود.

پای‌فشرده همچنین اعلام کرد: همه مبلغ فروش این کتاب را به کودکان سرطانی و سرطانی‌های نیازمند اختصاص داده‌ام.

یادآور می‌شود: ثانیه‌های نبودنت، سروده حمیده پای‌فشرده، با ویراستاری کرامت یزدانی (اشک)، نویسنده، ویراستار، مترجم و‌هایکو و پریسکه‌سرای شیرازی 24 مهرماه جاری توسط انتشارات نویسندگان فارس منتشر شد.
کد مطلب : ۳۱۲۳۳۷
https://www.ibna.ir/vdcgwx9wuak9qw4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

هفته کتاب 1401