یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ - ۰۹:۱۴
برنامه‌های روز فرهنگی ایران در سی‌امین نمایشگاه کتاب پکن برگزار شد

در چهارمین روز از سی‌امین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن، ویژه برنامه روز فرهنگی ایران برگزار شد و مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)،، در چهارمین روز از سی‌امین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن، ویژه برنامه روز فرهنگی ایران با حضور علاقه‌مندان به فرهنگ و تمدن ایران زمین، ایران‌شناسان، دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاه‌های پکن و همچنین تعداد زیادی از بازدیدکنندگان نمایشگاه در سالن همایش‌های این رویداد برگزار شد.

بخشی از این برنامه به سخنرانی تنی چند از شخصیت‌های حاضر ازجمله بهادر باقری؛ استاد مدعو زبان فارسی دانشگاه پکن، نعمت‌الله ایران‌زاده؛ رایزن فرهنگی ایران در پکن و دو تن از استادان زبان فارسی، درباره اهمیت و جایگاه زبان، ادبیات، فرهنگ و تمدن ایران زمین در تاریخ تمدن جهان و همچنین ظرفیت‌ها و فرصت‌های نشر این فرهنگ در قالب کتاب اختصاص داشت؛ همچنین در این برنامه تنی چند از دانشجویان و فارسی‌آموزان چینی اشعاری از سعدی را برای حاضران قرائت کردند.

در این برنامه که با استقبال پُرشور مخاطبان مواجه شد، گروه موسیقی «اکسیر عشق» به اجرای موسیقی سنتی ایرانی پرداخت و بر غنای برنامه افزود. در پایان نیز با غذاهای ایرانی از مخاطبان پذیرایی به عمل آمد.

به گزارش ایبنا؛ به نقل از روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن از ۳۰ خرداد آغاز به کار کرد و تا سوم تیر (۱۴۰۳) به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها