پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۸:۵۵
شورای مشورتی مردمی نمایشگاه کتاب تهران تشکیل شد/معرفی خلاقانه‌ترین ایده‌های تحولی

دبیر رویداد ایده‌پردازی «نمایشگاه دوست‌داشتنی من» گفت، نخستین جلسه «شورای مشورتی مردمی نمایشگاه کتاب تهران» در آیین اختتامیه رویداد ایده‌پردازی «نمایشگاه دوست‌داشتنی من» برگزار خواهد شد.

سیاوش صلواتیان، دبیر رویداد ایده‌پردازی «نمایشگاه دوست‌داشتنی من» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، با اشاره به برگزاری آیین اختتامیه رویداد ایده‌پردازی «نمایشگاه دوست‌داشتنی من»، عنوان کرد: این ایده در ذیل جشنواره کتاب و رسانه برگزار می‌شود، زیرا تاکید داریم نمایشگاه، برگترین رسانه ترویج‌کننده کتاب است.

وی ادامه داد: در این زمینه «نمایشگاه دوست‌داشتنی من»، یک رویداد ایده‌پردازی جمعی بود تا خود مردم را در فرآیند سیاستگذاری و تحول نمایشگاه درگیر کند؛ چون معتقدیم که نمایشگاه یک موجود پویا و زنده است که باید به‌صورت مستمر تغییر کند.

صلواتیان با بیان اینکه بر همین اساس همزمان با سی‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران فرخوان رویداد «نمایشگاه دوست‌داشتنی من» داده شد، افزود: در این زمینه ۲ هزار و ۵۰۰ ایده از هزار و ۷۰ نفر را دریافت کردیم که همه این ایده‌ها پردازش شدند. منتظر شدیم تا شورای سیاستگذاری نمایشگاه سی‌وپنجم تشکیل شود، سپس تعدادی از ایده‌هایی که قابلیت اجرا داشتند، انتخاب و برای اولویت‌دهی و رای دادن به مردم و اهالی رسانه فراخوان داده شد.

وی افزود: در این میان ۱۰ ایده‌ای که بیشترین رای را به دست آوردند، انتخاب شدند و قرار است، قائم‌مقام و اعضای شورای سیاستگذاری نمایشگاه در مراسم اختتامیه تعهدنامه‌ای امضا کنند و متعهد شوند که ایده‌ها را تا نمایشگاه سال آینده اجرایی کنند و در افتتاحیه نمایشگاه سی‌وپنجم خبر آن را اعلام کنند.

صلواتیان در ادامه از تشکیل «شورای مشورتی مردمی نمایشگاه کتاب تهران» خبر داد و گفت: امسال نخستین‌بار در تاریخ برپایی نمایشگاه کتاب تهران، شورای مشورتی مردمی نمایشگاه کتاب تهران تشکیل شده و اعضای آن احکام خود را از رئیس و قائم‌مقام نمایشگاه دریافت خواهند کرد، سپس نخستین جلسه نیز برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه افراد خلاقی که در این رویداد مشارکت داشتند، به‌طور منظم تا زمان نمایشگاه در کنار شورای سیاستگذاری هستند تا نمایشگاه مردمی‌تر شود، عنوان کرد: همه این اقدامات در اصل تلاشی برای مردمی‌تر کردن نمایشگاه کتاب تهران است.

صلواتیان افزود: در این مدت خلاقانه‌ترین ایده‌های تحولی که می‌توانند ماهیت نمایشگاه کتاب تهران تحول کنند، شناسایی شده و جلسات مستمری برای راهبری و پردازش این ایده‌ها با طراحان آن تاکنون برگزار شده است، مقرر شده این ایده‌ها در حضور اعضای شورای سیاستگذاری تبیین و تشریح شود تا در سال‌های آتی به مرور اجرایی شوند.

به گزارش ایبنا؛ اختتامیه رویداد ایده‌پردازی «نمایشگاه دوست‌داشتنی من» یکشنبه (سیزدهم اسفندماه ۱۴۰۲) در خانه اندیشه‌ورزان ایران برگزار خواهد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها