شنبه ۶ آبان ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۰
مذاکره هزاره ققنوس با ناشران هندی در نمایشگاه کتاب استانبول

مدیر انتشارات «هزاره ققنوس» با اشاره به حضور در بخش بین‌الملل نمایشگاه کتاب استانبول از رایزنی با ناشران و آژانس‌های ادبی خارجی خبر داد.

رضا حاجی‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، با اشاره به برگزاری چهلمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب استانبول، درباره حضور در این رویداد، بیان کرد: مراسم افتتاح نمایشگاه شنبه ۶ آذرماه، با سخنرانی یک نویسنده، رئیس اتحادیه ناشران ترکیه، رئیس کتابخانه ملی ترکیه و شهردار استانبول، آغاز شد.

وی با بیان اینکه حدود ۵۰۰ ناشر در ۹ سالن در این رویداد حضور دارند، افرود: ۲۵ ناشر از ۱۲ کشور با دعوت وزارت فرهنگ ترکیه در بخش بین‌الملل حضور دارند و از انتشارات «هزاره ققنوس» نیز برای حضور در این رویداد دعوت شده است.

حاجی‌آبادی با بیان اینکه امسال به‌مناسبت صدمین سالگرد استقلال ترکیه برنامه‌های ویژه‌ای پیش‌بینی شده است، ادامه داد: هند، میهمان ویژه نمایشگاه امسال استانبول است؛ به‌همین مناسبت، رویدادهای مختلفی در حوزه نشر و کتاب از سوی هندی‌ها پیش‌بینی شده است.

وی ادامه داد: از مجموع ۸۰۰ عنوان کتاب منتشر شده انتشارات هزاره‌ققنوس، معرفی ۵۰ عنوان در قالب کاتالوگ ارائه شده است. بخشی از این فهرست به نسخه انگلیسی، ترکی آذربایجانی و ترکی استانبولی اختصاص دارد.

مدیر انتشارات هزاره ققنوس با بیان اینکه در این نمایشگاه، مذاکراتی با نمایندگان نشر هند، ترکیه و لهستان برای تبادل رایت داشتیم، گفت: قرار است رایت کتاب «پشت چله خانه شیخ صفی» که به زبان‌های آذربایجانی و ترکی استانبولی ترجمه شده را یک ناشر تُرک خریداری کند؛ البته از زمان مذاکره تا چاپ یک رایت فرایندی بین دو تا سه سال طول می‌کشد و در این میان، ارتباط مستمر در عرصه بین‌الملل با ناشران خارجی می‌تواند به توسعه این فرایند کمک کند.

به گزارش ایبنا؛ چهلمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب استانبول از ۲۸ اکتبر تا ۵ نوامبر (۶ تا ۱۴ آبان) با حضور ناشرانی از جمهوری اسلامی ایران در منطقه «توپ‌کاپی» برپا است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها