پنجشنبه ۱۶ شهریور ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۱
برگزاری کلاس‌های آموزش و قصه‌گویی قرآنی در زنجان

زنجان- معاون اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان از برگزاری کلاس‌های آموزش و قصه‌گویی قرآنی در استان زنجان خبر داد و گفت: عناوین کلاس‌های قرآنی قریب به 10 مورد است.

حسین رحمانی زاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در زنجان اظهار کرد: برگزاری کلاس‌های آموزشی در کنار سایر فعالیت‌های کتابخانه‌های عمومی از برنامه‌های نهاد در تبدیل کتابخانه‌ها به مراکز فرهنگی است.

وی با اشاره به اینکه یکی از برنامه‌های محوری این اداره کل برگزاری کلاس‎‌های قرآنی است، اضافه کرد: کلاس‌های قرآنی هم شامل آموزش قرآن، روخوانی-روان خوانی قران کریم، آموزش احکام، حفظ قرآن کریم، قصه‌گویی قرانی، آموزش حدیث و محافل قرآنی است.

معاون اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان گفت: اكنون با استقبال اعضا، كلاس‌هاي مفاهيم قرآن كريم و تفسير آيات برگزيده همراه با شأن نزول آيات در حال برگزاري است.

رحمانی‌زاده با تأکید بر اینکه برگزاری کلاس‌های قصه‌گویی قرآنی تاثیر بسزایی در تبیین موضوعات این کتاب آسمانی دارد، افزود: این اقدام در راستای ارتقای سطح معنویت و توجه به مفاهیم برجسته دینی در كلام اهل بیت و نقش آنها در زندگی انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در راستای توسعه عدالت فرهنگی تلاش شده است که همه کتابخانه‌های عمومی از کلاس‌های فرهنگی بهره‌مند شوند، اضافه کرد: کارگاه‌های نقاشی و طراحی، خلاقیت، نمد دوزی، کار دستی و اوریگامی، نمایش خلاق، لگو، نمایش عروسکی، آموزش زبان انگلیسی، سفره آرایی و شیرینی پزی خلاق، بافتنی با قلاب، آموزش کامپیوتر از دیگر دوره‌های آموزشی است که به تناسب ظرفیت کتابخانه‌های عمومی برگزار می‌شود.

در حال حاضر بیش از 61  هزار نفر در کتابخانه های عمومی استان عضو هستند که 41 هزار و 805 نفر عضو کودک و نوجوان از این اعضا کودک و نوجوان هستند که از این آمار بیش از نیمی کودک و نوجوان است.
 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها