دوشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۱
صدرعاملی: کانون پرورش فکری یک نشان جهانی است

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با رسول صدرعاملی، سینماگر خوشنام ایرانی پیرامون تولیدات آینده سینمایی کانون دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، رسول صدرعاملی برای تولید فیلم جدید خود قرار است از کتاب «زیبا صدایم کن» نوشته فرهاد حسن‌زاده از تولیدات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، اقتباس داشته باشد.
صدرعاملی در ابتدای این نشست دوستانه گفت: بسیار خوشحالم که فرصتی فراهم شد تا بتوانم با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همکاری داشته باشم. من این کتاب را خواندم و بسیار آن را دوست داشتم و از آنجایی که همواره در آثارم به سمت هویت‌بخشی پیش رفته‌ام فکر می‌کنم این قصه نیز این قابلیت را داراست و می‌توان در این زمینه از آن استفاده کرد.

کارگردان «دختری با کفش‌های کتانی» همچنین بیان کرد: شهرداری تهران به دنبال این است که خیابان ولیعصر(عج) را در ردیف خیابان‌های شاخص جهان معرفی کند؛ چرا که یکی از شاهراه‌های اصلی جنوب به شمال تهران است. قصه ما نیز از میدان راه‌آهن آغاز می‌شود و در یک صبح تا شب به تجریش می‌رسد. بنابراین از بُعد معرفی شهر تهران نیز می‌تواند نقش مهمی داشته باشد. با توجه به شرایط امروز، این داستان امکان خوبی را برای ما فراهم می‌کند تا به رابطه پدر و دختر، خانواده‌ ایرانی و تلاش برای با هم بودن بپردازیم.
صدرعاملی: کانون پرورش فکری یک نشان جهانی است
صدرعاملی در ادامه صحبت‌های خود افزود: امروز همه به شدت به دنبال تولید آثار کودک و نوجوان هستند؛ اما کانون پرورش فکری، یک نشان جهانی است و وقتی نامش پای کار می‌آید همه به احترام آن می‌ایستند. بنابراین با علم به همه این موارد من در این زمینه گام برداشته‌ام.

کارگردان «من ترانه ۱۵ سال دارم» ادامه داد: من کاری را که برایم مسئله است و می‌توانم انجام دهم تولید می‌کنم. سالی هزاران فیلم در جهان تولید می‌شود؛ اما من همیشه فکر می‌کنم و از خودم سؤال می‌پرسم که آیا جای خالی این موضوع احساس می‌شود؟ و چرا باید این اثر تولید شود؟ وقتی به درک آن رسیدم اقدام به ساخت آن می‌کنم. فیلم‌نامه‌ای که من از این کتاب نوشتم مربوط به دو سال پیش است و با توجه به اتفاق‌هایی که رخ داده است، باید آن را بازنویسی مجدد کنم. برای ما رابطه نجات‌بخش پدر و دختر در این فیلم مهم است.
صدرعاملی: کانون پرورش فکری یک نشان جهانی است
مدیرعامل کانون نیز در ادامه بیان کرد: این برای کانون افتخاری است که بتواند با هنرمندانی چون شما که خاک سینما را خورده‌اند و صاحب کرسی در سینما هستند همکاری داشته باشد. اینکه امروز به این نقطه رسیده‌اید که این کار را با همراهی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان پیش ببرید مایه خرسندی است.

حامد علامتی ادامه داد: تمام سرمایه کانون پرورش فکری آثار فاخرش است و خانواده‌ها و مردم وقتی نشان کانون را می‌بینند اثر را ندیده تأیید می‌کنند؛ به‌خصوص نسل دهه ۵۰ و ۶۰ که نوجوانی‌شان در کانون بوده است. بنابراین هدف اصلی ما در کانون تولید آثار فاخر است.

وی گفت: نگاه ما در حوزه سینما از یک سو به سمت سرمایه‌گذاری معنوی است؛ از این جهت که از کنار فیلم تولیدشده باید یا مسئله‌ای را حل کنیم یا جامعه را به آن مسئله حساس کنیم و از سوی دیگر سرمایه‌گذاری مادی است و این که فیلم فروش خوبی داشته باشد و بتوانیم اتفاقی را در این عرصه رقم بزنیم. در پایان این‌که ما در فضای تعلیم و تربیت نیز هستیم و پایه کار ما آموزش است؛ یعنی هر اثری که تولید می‌کنیم باید این نگاه را با خود به همراه داشته باشد.

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در پایان گفت: هر چقدر سینماگرانی چون شما در کانون رفت‌وآمد داشته باشند، قطعا کانون به سمت رشد و شکوفایی پیش خواهد رفت.

در این نشست دوستانه که یک‌شنبه (۱۱ تیرماه) برگزار شد، مسعود زین‌العابدین، مشاور مدیرعامل و محمدرضا کریمی‌صارمی، معاون تولید کانون نیز حضور داشتند.
صدرعاملی: کانون پرورش فکری یک نشان جهانی است

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها