چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۸
آغاز پیش‌تولید سومین اثر اقتباسی مرکز سریال سوره

مهدی جعفری کارگردانی سریالی با محوریت شهید علی هاشمی را بر عهده گرفت و به این ترتیب پیش‌تولید سومین محصول اقتباسی مرکز سریال سوره آغاز شد. 

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، در آستانه سالروز شهادت علی هاشمی در ۴تیرماه١٣۶٧ و هم‌زمان با پخش سریال «سوران» به کارگردانی سروش محمدزاده و تهیه‌کنندگی مجتبی فرآورده، سومین محصول اقتباسی مرکز سریال سوره با محوریت قرارگاه فوق سری نصرت در دفاع مقدس وارد مرحله پیش‌تولید شد. 

این سریال با اقتباس از چند کتاب، نگاهی به زندگی و فعالیت‌های شهید علی هاشمی به‌عنوان فرمانده قرارگاه فوق سری نصرت دارد و به اتفاقات این قرارگاه می‌پردازد.

مهدی جعفری کارگردانی این سریال را بر عهده خواهد داشت و سایر عوامل پروژه به‌زودی اعلام خواهند شد. جعفری پیش از این کارگردانی فیلم‌های سینمایی «یدو»، «٢٣ نفر» و... را بر عهده داشته است.

«قرارگاه سری نصرت» پس از ٣ سال طراحی، تحقیق و پژوهش به‌عنوان دومین اثر از سه‌گانه جغرافیای مظلوم با محوریت رشادت‌های مرزنشینان ایران در طول تاریخ به تألیف مرکز سریال سوره و نویسندگی مهدی سجاده‌چی، برای پخش از رسانه ملی تهیه و آماده می‌شود.

مرکز سریال سوره وابسته به سازمان سینمایی سوره حوزه هنری پیش از این دو اثر «سوران» و «کاتب اعظم» را به‌ترتیب با اقتباس از کتاب‌های «عصرهای کریسکان» و «اعترافات کاتب کشته‌شده» تولید کرده است.
 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها