جمعه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۶
اجرای «طرح خواندن با خانواده» در زنجان

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: «طرح خواندن با خانواده» به‌ عنوان فعالیت مکمل برای سوادآموزان دوره‌های سوادآموزی و انتقال با محوریت خانواده اجرا می‌شود.

 علی حیاتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در زنجان گفت: طرح «خواندن با خانواده»،با هدف تقویت و ترویج فرهنگ کتاب خوانی در جامعه، ارتقای آگاهی‌های عمومی و مهارت‌های ضروری زندگی به ویژه در میان سوادآموزان و استفاده بهینه از اوقات فراغت اعضای خانواده اجرایی می‌شود.

وی تصریح کرد: «طرح خواندن با خانواده» به‌ عنوان یک فعالیت مکمل برای سوادآموزان دوره های سوادآموزی و انتقال با محوریت خانواده در نظر گرفته شده است.

حیاتی با اشاره به اینکه هدف از اجرای طرح «خواندن با خانواده»، حذف ضرورت حضور سوادآموزان در مراکز و کتاب‌هایی است که در اختیار آن ها قرار می‌گیرد، اضافه کرد: اجرای این طرح علاوه بر ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی در بین خانواده‌ها، به ارتقای سطح آگاهی و مهارت‌های ضروری زندگی اعضای خانواده‌ها به‌ ویژه والدین کمک شایانی می‌کند.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان از دیگر اهداف اجرای طرح «خواندن با خانواده» را فرصتی برای جبران ارتباطات آسیب دیده بین اعضای خانواده و نیز ارتباط بین انسان با کتاب و کتاب‌خوانی عنوان کرد و افزود: ارتقای آگاهی‌های عمومی و مهارت‌های ضروری زندگی به ویژه در میان والدین سواد آموزان و استفاده بهینه از اوقات فراغت اعضای خانواده از دیگر نتایج مثبت اجرای این طرح است.

وی با اشاره به گسترش مطالعه در فضای مجازی بدون داشتن بار علمی بیان کرد: قطعا افراط در استفاده از این فضا تهدیدی برای کیان خانواده است، در حالی که مطالعه خانوادگی موجب انسجام و نزدیکی بیشتر خانواده‌ها به هم می‌شود.

حیاتی گفت: طرح «خواندن با خانواده» در سوادآموزی که با تکنیک یادگیری معکوس در دوره‌های سوادآموزی و انتقال اجرا می‌شود، بهترین فرصت فرهنگ‌سازی برای مطالعه و آشتی با کتاب و آن‌ هم در دل خانواده است.

وی در ارتباط با برنامه‌های این معاونت در حوزه سوادآموزی نیز گفت: سواد آموزی در سه دوره سوادآموزی، دوره تحکیم سواد و دوره انتقال متناسب با فرآیندهای تعریف شده برای گروه‌های هدف برگزار و در این میان راه‌اندازی مراکز یادگیری در راستای تحقق شعار آموزش همگانی انجام می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها