چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۴
برگزیدگان دومین جشنواره بین‌المللی شعر «مولود کعبه» معرفی شدند

برگزیدگان دومین جشنواره بین‌المللی شعر مولود کعبه، از کشورهای ایران، پاکستان، هندوستان، ازبکستان، تاجیکستان و افغانستان معرفی شدند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در خراسان رضوی،در این مراسم حجت‌الاسلام موسوی، معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی ضمن خیرمقدم به میهمانان، با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم در خصوص امانتداری انسان، خطاب به شاعران اظهار کرد: شما شاعران اهل بیت به معنای واقعی زیر بار امانت الهی خودتان را مستحکم قرار دادید و ان‌شاءالله با جریان اهل بیت محشور شوید.

در ادامه، بیانیه هیات داوران جشنواره توسط دکتر محمد شاه بدیع‌زاده، مسئول کمیته داوران قرائت شد و شاعران منتخب جشنواره از ایران و پنج کشور اسلامی سروده‌های خود در وصف حضرت علی(ع) را قرائت کردند.

مصطفی محدثی خراسانی از ایران، سید‌احمد حسین از پاکستان، خانم طرفه‌العین از هندوستان، جنابیل مظفرزاده از ازبکستان و هاشم خال اف از تاجیکستان به‌عنوان شاعران ویژه جشنواره سروده‌های خود را تقدیم ساحت مقدس امام علی(ع) کردند.

همچنین قاسم بای (متخلص به ساحل) از شهر رامیان استان گلستان، علی مقدم (متخلص به عاصی خراسانی) از مشهد، ابراهیم قبله آرباطان از شهر تبریز، سید‌حسین سیدی از مشهد و سید‌حکیم بینش از کشور افغانستان به‌عنوان شاعران منتخب جشنواره اشعار خود را قرائت کردند.

در پایان از برگزیدگان جشنواره در دو بخش ملی و بین‌الملل و داوران جشنواره با حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی و معاونان دانشگاه با اهدای لوح تقدیر، جایزه نقدی و تندیس جشنواره تجلیل شد.

در بخش ملی جشنواره، علی مقدم (متخلص به عاصی خراسانی) از مشهد، رتبه اول جشنواره را کسب کرد. ابراهیم قبله آرباطان از تبریز رتبه دوم و سید حسین سیدی از مشهد رتبه سوم جشنواره را کسب کردند. همچنین قاسم بای (متخلص به ساحل) از شهر رامیان استان گلستان، به عنوان شاعر ویژه جشنواره معرفی و تقدیر شد.

در بخش بین‌الملل نیز سید حکیم بینش از کشور افغانستان رتبه اول و منتخب جشنواره را به خود اختصاص داد و سید احمد حسین از پاکستان، خانم طرفه‌العین از هندوستان، جنابیل مظفرزاده از ازبکستان و هاشم خال‌اف از تاجیکستان به عنوان شاعران ویژه جشنواره مورد تقدیر قرار گرفتند.

همچنین از داوران جشنواره دکتر محمد شاه بدیع‌زاده، استاد مصطفی محدثی خراسانی، دکتر سعید خومحمدی خیرآبادی، دکتر الهام امین، استاد زهرا محدثی خراسانی و استاد آزاده قاسمی نیز تقدیر شد.

در دومین جشنواره بین‌المللی شعر مولود کعبه که از آذرماه امسال آغاز شد ۳۰۰ اثر در بخش‌های ملی و بین‌الملل در سایت جشنواره ثبت و مورد داوری قرار گرفت.

این جشنواره به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی و نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان و همکاری موسسه امامت ومهدویت برگزار شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها