پنجشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۴
مسابقه کتابخوانی با محوریت کتاب عاشورا برگزار می‌شود

با همکاری اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قم و هیئت هنر و رسانه، مسابقه کتابخوانی با محوریت کتاب عاشورا نوشته علی صفایی حائری برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در قم، با همکاری اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قم و هیئت هنر و رسانه مسابقه کتابخوانی با محوریت کتاب عاشورا نوشته علی صفایی حائری از 19 مرداد الی 31 شهریور ماه برگزار می‌شود.

کتاب «عاشورا» نوشته علی صفایی حائری است. در این کتاب حرکت امام حسین (ع)، تحلیل‌های گوناگون متفکران جهان اسلام در مورد قیام امام حسین(ع) و هدف حرکت ایشان، بررسی و نقد و تبیین شده است؛ که هیچ کدام از این تحلیل‌ها نتوانسته‌اند تمام ابعاد و زوایای حرکت امام حسین (ع) را معرفی کنند. نویسنده با دقت در تفاوت معنای «هدف» و معنای «انتخاب»، به تحلیلی کامل از حرکت امام حسین (ع) می‌پردازد.

مؤلف این کتاب، مسائل بنیادی را که صاحب هر نظریه مفروض گرفته، نقد کرده و به این سؤالات پاسخ می‌دهد که آیا امام قیام کرد یا مجبور به قیام زود هنگام شد؟ آیا این حرکت هدف امام بود یا بهترین انتخاب او در آن شرایط بود؟
علاقه‌مندان برای شرکت در این مسابقه می‌توانند از 19 الی 21 مرداد ماه برای تهیه کتاب با 30 درصد تخفیف و شرکت در مسابقه، به غرفه اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قم در هیئت هنر و رسانه واقع در خیابان الغدیر، کوچه 8، مجتمع فرهنگی آموزشی هدایتی مراجعه کنند.

همچنین تهیه نسخه الکترونیکی کتاب و شرکت در مسابقه به صورت مجازی و از طریق سامانه مسابقات نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور www.samakpl.ir نیز تا 31 شهریور وجود دارد.

علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 37717675 و یا پورتال اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قم به آدرس www.qompl.ir مراجعه کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها