دوشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۱
«معلم باید در خط مقدم باشد» را معلمان بخوانند!

چاپ چهارم کتاب «معلم باید در خط مقدم باشد» رهنمود‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی، پیرامون معلمان و آموزش و پرورش به قلم سعید ابوالقاضی، همزمان با هفته معلم از سوی انتشارات شهید کاظمی روانه بازار نشر شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، تعلیم و تربیت یکی از اهداف مهم انبیا الهی و ائمه اطهار در طول تاریخ بوده و همواره تربیت، علم‌آموزی و کار حساس معلمان مورد ستایش پیشوایان دینی بوده است.  از آنجا که معلمی و تعلیم و تربیت اهمیت فراوانی دارد مجموعه «معلم باید در خط مقدم باشد» که گلچینی دل نشین و جذاب از بیانات رهبر معظم انقلاب در طول سال‌های 66 تا 97 است، تدوین شده تا گامی مؤثر در جهت تربیت نسل انقلاب اسلامی برداشته شود. این کتاب در 6 فصل و 3 ضمیمه تدوین شده است.
 
فصل اول به ارزش و جایگاه معلم که نقشی حساس، پررنگ در تربیت، دارای اجر بالا و مسئولیتی سنگین دارد، پرداخته است.  فصل دوم ارزش علم و علم‌آموزی در گذشته، حال و آینده و تأثیر آن بر پیشرفت جامعه را دربرگرفته است.  فصل سوم به جایگاه تعلیم و تربیت و نقش اخلاق، تعهد و دانش در متعلمان پرداخته است.  در فصل چهارم اهمیت فرهنگ و توجه به تهاجم فرهنگی در جامعه معلمان، دانش‌آموزان و آموزش و پرورش گنجانده شده است.  در فصل پنجم وظایف و اهداف معلمان، لزوم خودباوری به دانش‌آموزان، تعهد و تخصص، وجدان کاری، استفاده از تصویر و داستان و شعر در آموزش، اخلاق، تدین و ... بیان شده است.  در فصل ششم به جایگاه آموزش و پرورش، اهداف، وظایف، آسیب‌ها، بحران و لزوم تحول در آن پرداخته شده است.  همچنین در بخش ضمیمه شماره 1 به جایگاه والای شهید مطهری به عنوان معلمی برتر پرداخته شده است.  در ضمیمه 2 سند تحول آموزش و پرورش آورده شده است.  و ضمیمه شماره 3 برخی نمودار‌های مهم در رابطه با معلمان و آموزش و پرورش گنجانده شده است.
 
بیانات معظم له در جمع معلمان و فرهنگیان سراسر کشور، آموزش و پرورش، شورای عالی انقلاب فرهنگی، دانش‌آموزان، مسئولان اتحادیه انجمن اسلامی دانش‌آموزان، نخبگان و سایر مجامعی که در موضوع تعلیم و تربیت فعالیت دارند ایراد گردیده است.
 
چاپ چهارم کتاب «معلم باید در خط مقدم باشد» در قطع رقعی و 194 صفحه از سوی انتشارات شهید کاظمی راهی بازار نشر شد.
 
علاقه‌مندان برای تهیه این کتاب می‌توانند از طریق سایت nashreshahidkazemi.ir و یا از طریق ارسال نام کتاب به سامانه پیام کوتاه ۳۰۰۰۱۴۱۴۴۱ کتاب را با پست رایگان دریافت کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها