شنبه ۸ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۹
«روایت‏‌هایی از ایده‌ها و الگوهای مدیریت کتابخانه‌های عمومی»

نهمین جلسه از سلسله وبینارهای «روایت‏‌هایی از ایده‌ها و الگوهای مدیریت کتابخانه‌های عمومی» با حضور پژوهشگر دانشگاه حاجت‌تپه از کشور ترکیه برگزار می‌شود. در این وبینار نحوه مدیریت کتابخانه‌های عمومی شرح داده می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)؛ به نقل از پایگاه‌اطلاع‌رسانی نهاد‌کتابخانه‌های عمومی کشور  نهمین‌جلسه از سلسله وبینا‌رهای «روایت‏‌هایی از ایده‌ها و الگوهای مدیریت کتابخانه‌های عمومی» با حضور لیلا‌ هاشم‌پور ازدانشگاه حاجت‌تپه برگزار می‌شود. این ویبنار  فعالیت‌ کتابخانه‌های عمومی ترکیه را مورد‌بررسی قرار می‌دهد. 
 
هاشم‌پور در این وبینار به ارائه اطلاعات و آمار کلی در‌خصوص کتابخانه‌های عمومی ترکیه و شیوه مدیریت آن‌ها، منابع الکترونیک این مکان می‌پردازد.  همچنین در این وبینار؛شیوه سازماندهی منابع، خدمات و‌برنامه‌های کتابخانه‌ها تشریح می‌شود. 
 
این گزارش می‌افزاید؛این وبینارها به همت دفتر پژوهش نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و با همکاری انجمن علمی ارتقای کتابخانه‌های عمومی، به دبیری منصور کوهی رستمی، رئیس هیئت مدیره انجمن علمی ارتقای کتابخانه‌های عمومی برگزار می‌شود.
 
علاقه‌مندان به حضور در این وبینار می‌توانند روز ۱۰ آبان ماه ساعت ۱۰ صبح به صفحه اسکای روم دفتر پژوهش و آموزش نهاد به آدرس  https://www.skyroom.online/ch/researchpl/webinar مراجعه یا از طریق صفحه نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در آپارات این جلسه را پیگیری کنند.
 
همچنین این برنامه بصورت زنده از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد www.iranpl.ir، صفحه اینستاگرام نهاد @iranlibraries و صفحه آپارات نهاد www.aparat.com/iranpl پخش خواهد شد.
 
گفتنی است، پیش از این در سلسه وبینارهای «روایت‏‌هایی از ایده‌ها و الگوهای مدیریت کتابخانه‌های عمومی»، سخنرانانی از افغانستان، سوئد، کانادا، فنلاند و عراق به معرفی کتابخانه‌های عمومی کشورهای خود پرداختند.
همچنین موضوعاتی مانند «جامعه خدمت گیرنده»، «توسعه خدمات کتابخانه‌های عمومی برای گروه‌های حاشیه‌ای»، «طراحی خدمات برای کتابخانه‌ها»، «جامعه اطلاعاتی و خدمات دیجیتال در کتابخانه‌های عمومی» و «چرا کتابخانه‌ها متفاوتند» با حضور اساتید، پژوهشگران، کتابداران و مدیران کتابخانه‌های عمومی از کشورهایی همچون ایرلند، یونان، امریکا و کانادا مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.
 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها