چهارشنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۰
برگزاری یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با بخش‌های ویژه فراخوان داد

سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر اعلام کرد: یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با هدف ترویج فرهنگ رضوی و گسترش و ترویج مطالعه با موضوع فرهنگ غنی اسلامی و سیره ائمه معصوم (ع) در بوشهر برگزار می‌شود.

عباس نعمتی با اعلام این خبر به خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در بوشهر گفت: این دوره از جشنواره در دو بخش «فردی» و «خانوادگی» در بستر الکترونیک برگزار می‌شود.

این مقام مسئول ادامه داد: در فراخوان یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی ۶ عنوان کتاب در سه رده سنی «کودک»، «نوجوان» و «جوان و بزرگسال» معرفی شده است. در رده «کودک» (۴ تا ۱۲ سال، متولدین ۱۳۸۸-۱۳۹۶) کتاب‌های «زندگی امام رضا (ع)» اثر سید مهدی مهاجرانی از انشارات کتابک و «مجموعه ۱۴ معصوم: امام زمان (ع)» اثر زهرا عبدی از انتشارات جمکران معرفی شده است. کودکان علاقه‌مند می‌توانند در دو رشته نقاشی و پویش کتابخوان به‌ازای هر دو کتاب، شرکت کنند.

وی افزود: در رده سنی نوجوان (۱۳ تا ۱۷ سال، متولدین ۱۳۸۳-۱۳۸۷) کتاب‌های «برای ضامن آهو، ۵۵ پرسش و پاسخ درباره امام رضا (ع) و زیارت ایشان» اثر غلامرضا حیدری ابهری از انتشارات به نشر و «ده قصه از امام زمان (عج)» اثر فریبا کلهر از انتشارات قدیانی، منابع یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی خواهد بود. نوجوانان می‌توانند در شش رشته نقاشی، پویش کتابخوان، مسابقه چهارگزینه ای، شعرسرایی، پویش برای امام زمانم و قصه گویی به ازای هر دو کتاب شرکت کنند.

سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر تصریح کرد: همچنین «چشمه‌های بهشت: گزیده عیون اخبار الرضا (ع)» اثر محمدهادی زاهدی از انتشارات به نشر و «پرسش و پاسخ‌های دانشجویی: مهدویت (دوران ظهور)» اثر رحیم کارگر از انتشارات معارف، منابع یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در رده سنی جوان بزرگسال (بالای ۱۸ سال) خواهد بود. بزرگسالان می‌توانند در شش رشته پویش کتابخوان، چهارگزینه‌ای، شعرسرایی، داستان کوتاه (داستانک، دل‌نوشته و متن ادبی)، تولید آثار هنری، قصه‌گویی شرکت کنند. همچنین کتابداران علاقه‌مند می‌توانند در بخش مروجان فرهنگ رضوی و نیز نویسندگان و ناشران علاقه‌مند می‌توانند در بخش چاپ و انتشار شرکت کنند.
 

دبیر استانی جشنواره کتابخوانی رضوی در خصوص برگزاری این رویداد فرهنگی در سال گذشته از همه دست اندرکاران، برگزار کنندگان در جشنواره تشکر کرد و گفت: سال گذشته بالغ بر 20 هزار نفر بوشهری در جشنواره شرکت کردند.

نعمتی افزود: در این دوره از این رویداد بزرگ فرهنگی، ناشرانی که منابع فاخر و جدید (چاپ نشده) در گروه‌های سنی مختلف در موضوعات امام رضا (ع) و حضرت فاطمه معصومه (س) و حضرت احمد بن موسی (ع) در اختیار دارند، می‌توانند فایل pdf و یا ماکت کتاب مورد نظر را در سایت بارگذاری کنند. کتاب‌های برتر پس از انجام داوری و تائید کارگروه تخصصی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای خرید و یا استفاده در جشنواره‌های کتاب‌خوانی مورد حمایت قرار می‌گیرند.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر از موضوع «امام زمان (عج)» به‌عنوان بخش ویژه این دوره از جشنواره یاد کرد و گفت: علاقه‌مندان به شرکت در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی برای دریافت فایل منابع به نشانی‌ www.samakpl.ir مراجعه و یا به‌منظور دریافت امانی– فیزیکی کتاب‌های جشنواره به کتابخانه‌های عمومی سراسر استان مراجعه کنند و همچنین تا یکم آبان ۱۴۰۰ فرصت دارند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

وی با اشاره به اهدای جوایزه ارزنده یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی یادآور شد: برگزیدگان یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در دو سطح «ملی» و «شهرستانی» معرفی و تقدیر می‌شوند که جزئیات مربوط به جوایز در اسرع وقت اطلاع‌رسانی خواهد شد.

یادآوری می‌شود، جشنواره کتابخوانی رضوی از مجموعه جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع)، فعالیت خود را از ششمین دوره برگزاری زیر نظر نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور آغاز کرده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها