سه‌شنبه ۱ تیر ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۰
منابع کتابخانه مجلس به‌روز شد

به‌روز رسانی منابع کتابخانه مجلس شورای اسلامی از طرق مختلف ازجمله خرید، مبادله و اهداء از مراکز فرهنگی آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی، به‌روز رسانی منابع از طرق مختلف از جمله خرید، مبادله و اهداء از مراکز فرهنگی آغاز شد.
 
علی‌اکبر زارع بیدکی، مدیر مجموعه‌سازی کتابخانه مجلس، ضمن اعلام این خبر گفت: با تصویب بودجه برای خرید منابع، جلسات کمیته انتخاب منابع از اوایل اردیبهشت ماه آغاز و بیش از ششصد عنوان کتاب در جلسات متعدد کمیته انتخاب و مورد تایید اعضاء قرار گرفته و کار انتخاب منابع جدید در دستور کار قرار دارد.
 
وی گفت: تهیه منابع با خرید از ناشران و کارگزاران تهران از اوایل خردادماه آغاز و تا پایان سال ادامه خواهد یافت. کارشناسان مجموعه‌سازی منابع در یک ماه گذشته با مراجعه حضوری به دفاتر ناشران و کارگزاران تهران بیش از پانصد جلد کتاب به ارزش پنجاه میلیون تومان انتخاب و به مجموعه منابع کتابخانه افزودند.
 
زارع بیدکی ادامه داد: کتاب‌های خریداری شده در حوزه علوم انسانی به‌ویژه در موضوعات حقوق، علوم سیاسی، ایران‌شناسی، کتب مرجع، تاریخ، فلسفه، کتب تخصصی انقلاب اسلامی، هنر، جغرافیا و علوم قرآنی است. با رایزنی‌های صورت گرفته با ناشران و مراکز فرهنگی بیش از ۱۵۰ جلد کتاب از جدیدترین کتاب‌های منتشر شده به ارزش ده میلیون تومان از طریق مبادله دریافت شده است.
 
وی از خرید منابع لاتین ایران‌شناسی و به‌روزرسانی منابع کتابخانه ایران‌شناسی در هفته آینده خبر داد. لیست کتاب‌های لاتین توسط کارگزاران حوزه لاتین به کتابخانه ارسال گردیده و کارشناسان در حال بررسی این مجموعه بزرگ هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها