دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۶
9 کتاب تخصصی کودک در حوزه دفاع مقدس در زنجان تدوین می‌شود

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان گفت: 9 کتاب تخصصی کودک در حوزه دفاع مقدس، در زنجان در حال تألیف است.

علیرضا نوری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در زنجان گفت: با توجه به فعالیت‌هایی که کانون پرورش فکری در حوزه تألیف و چاپ کتاب دارد، از همین رو برای همکاری در کنگره شهدا، وظایفی برای این اداره کل در حوزه کتاب مشخص شده است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان با اشاره به اینکه در کنگره 3535 شهید، کانون پرورش فکری استان زنجان مسئولیت کمیته تألیفات کودک را عهده‌دار است، تصریح کرد: در همین راستا قرار است تا زمان برگزاری این کنگره 9 کتاب در حوزه کودک با موضوع دفاع مقدس تألیف شود.

نوری با اشاره به اینکه نگارش این کتاب‌ها از هفته‌های قبل آغاز شده و به مراحل خوبی هم رسیده است، اضافه کرد: با هماهنگی صورت گرفته این کتاب‌ها به زبان کودک در حال تألیف است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه نگارش کتاب برای کودک، یک موضوع کاملا تخصصی بوده و نیاز به ظرافت‌های خاصی دارد، از همین رو از نویسندگان کودک برای نگارش کتاب‌های کودک کنگره شهدا استفاده شده است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان تصریح کرد: همچنین یک اقدام دیگر کانون در کمیته تألیف این است که کتاب « من بلال آقاجان هستم» نیز که قبلا به چاپ رسیده بود، این بار به زبان کودکانه دوباره در حال نگارش است.

وی با اشاره به اینکه انجمن قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان نیز در تبیین سیره و سبک زندگی شهدا با کنگره 3535 شهید همکاری دارد، اضافه کرد: در همین راستا این انجمن با تولید محتوا در فضای مجازی و با رفع موانع مربوط به شیوع کرونا بصورت حضوری در مدارس استان زنجان به قصه‌گویی از زندگی و خاطرات شهدای گرانقدر استان خواهند پرداخت.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان با بیان اینکه زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای استان زنجان از اهداف اصلی این کنگره محسوب می‌شود، ادامه داد: برگزاری چنین برنامه‌هایی موجب ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه می‌شود و زمینه آشنایی جوانان و نسل‌های آینده جامعه را با شهدای گرانقدر استان فراهم کرده و بهترین ظرفیت برای معرفی زنجان به عنوان شهر غواصان دریادل است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها