شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۲
طرح «الو کتاب» در کتابخانه‌های عمومی گیلان اجرا می‌شود

طرح «الو کتاب» به‌منظور دسترسی آسان اعضاء کتابخانه‌های عمومی گیلان به کتاب‌های کتابخانه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اجرا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، به‌نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان، با ادامه روند فعالیت کتابخانه‌ها بدون حضور اعضاء و نیز لزوم دسترسی عموم مردم به کتاب‌های کتابخانه طرح ابتکاری «الو کتاب» پس از بررسی این طرح در نشست‌های کارشناسی با حضور معاونان و کارشناسان اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان در 83 باب کتابخانه عمومی در گیلان اجرایی می‌شود.
 
در این طرح ویژه که از شنبه(20دی‌ماه) و به‌صورت همزمان در کتابخانه‌های عمومی نهادی گیلان اجرا می‌شود، علاقمندان می‌توانند ضمن تماس با نزدیک‌ترین کتابخانه عمومی محل سکونت خود و سفارش کتاب مورد نیاز خود در روزهای مورد نظر، با مراجعه به کتابخانه این منابع را در ورودی کتابخانه از کتابدار دریافت کنند.
 
همچنین طرح ابتکاری «الو کتاب» در روزهای فراگیری بیماری کرونا با درنظر گرفتن تمامی پروتکل‌های بهداشتی و انجام مراحل گندزدایی کتاب‌ها اجرایی شده کتاب‌های به امانت رفته پس از باز پس‌گیری از اعضاء نیز در قفسه‌های ویژه‌ای به‌منظور پاکسازی نگهداری می‌شوند.
 
اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان به‌منظور تسهیل دسترسی عموم دوستداران کتاب طرح‌های ویژه را نیز در گذشته به انجام رسانده که می‌توان به «پیک کتاب» ویژه اعضاء کتابخانه عموم گویا و بریل رشت، «لک لک کتاب» ویژه اعضاء کودک کتابخانه‌های عمومی رشت، «طرح ابتکاری بالاکا کتاب» ویژه پرستاران مراکز درمانی، «طرح گیل آموج» ویژه مسافرین ناوگان حمل و نقل شهری اینترنتی و «اگر کتاب خواستید، تلفن کنید» ویژه اعضاء کتابخانه عمومی خاتم الانبیاء(ص) رشت اجرا کرده‌است.

 اعضاء کتابخانه برای جستجوی کتاب‌های مورد نیاز خود می‌توانند با مراجعه به سامانه یکپارچه مدیریت کتابخانه‌های عمومی کشور به نشانی  www.samanpl.ir  از سه طریق عنوان کتاب، موضوع کتاب و نویسنده آن منابع مورد نظر را جستجو و از موجود بودن کتاب درخواستی در کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مطلع شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها