سه‌شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۱
کتاب «نظریه‌های هنر از افلاطون تا وینکلمان» نقد می‌شود

نشست هفتگی شهرکتاب به نقد و بررسی کتاب «نظریه‌های هنر از افلاطون تا وینکلمان» اختصاص دارد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، نشست هفتگی شهرکتاب در روز سه‌شنبه ۲۸ مرداد ساعت ۱۵ به نقد و بررسی کتاب «نظریه‌های هنر از افلاطون تا وینکلمان» اختصاص دارد که با حضور امیر مازیار، امیر نصری و محمدرضا ابوالقاسمی به صورت مجازی در مرکز فرهنگی شهرکتاب برگزار می‌شود.

به تازگی نشر چشمه کتاب «نظریه‌های هنر از افلاطون تا وینکلمان» نوشته‌ی موشه باراش را با ترجمه‌ محمدرضا ابوالقاسمی منتشر کرده است.

این اثر شرحی است بر چشم‌انداز گسترده‌ نظریه‌های هنر از یونان باستان تا قرن هجدهم. نویسنده به رغم دشواری تعریف ماهیت و تعیین حدود نظریه‌ی هنر کوشیده مطالب و مباحث مرتبط با هنر در سنت‌های فکری و فرهنگی گوناگون غرب را در اختیار مخاطب قرار دهد.

در این کتاب نه با روایتی مطلقا فلسفی و زیباشناختی از هنر روبه‌روییم و نه با توصیفی صرفا تاریخی و جامعه‌شناختی. بلکه شاهدیم کردار و پندار اندیشمندان و هنرمندان بر سنتی پرمایه از تاملاتی مبتنی است که فهم هنر دوران‌های گوناگون تاریخی را برای ما آسان می‌کند. نظریه‌های هنر معرف اندیشه‌هایی به قلم نویسندگان مهمی از یونان باستان و قرون وسطا تا دوران رنسانس و عصر کلاسیک است و یکی از ارزش‌های این کتاب معرفی متون کم‌تر شناخته شده به مخاطبان اثر است.
 
علاقه‌مندان می‌توانند این نشست را از اینستاگرام این مرکز به نشانی  Instagram/bookcityculturalcenter  به‌صورت زنده پیگیری کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها