چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۳

انتشارات کتاب نیستان کتاب صوتی «بوستان سعدی» را با صدای ساعد باقری منتشر کرده است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط‌عومی کتاب نیستان، «بوستان سعدی» را باید شناسنامه ادبی ایران و ایرانی دانست. کتابی سرشار از پند و حکمت که با زبانی بسیار فاخر و شیرین برای حافظه تاریخی و ادبی ایران باقی مانده است. قرن‌های متمادی این کتاب در زمره یکی از سرمایه‌های ادبی ایران به شمار رفته و در تعلیم و زبان آموزی نسل‌های مختلفی از ایرانیان نقش ایفا کرده است. در مکتب‌خانه‌ها بخشی از آن خوانده و حفظ می‌شده است و در کلاس‌های دانشگاه تفسیر و معانی آن.
 
«بوستان سعدی» یا «سعدی‌نامه» نخستین اثر سعدی است که کار سرودن آن در سال ۶۵۵ هجری قمری پایان یافته‌است. سعدی این اثر را زمانی که در سفر بود، سروده و هنگام بازگشت به شیراز آن را به دوستانش عرضه کرده‌ است. این اثر در قالب مثنوی و در بحر متقارب سروده شده و از نظر قالب و وزن شعری حماسی است، هر چند که از نظر محتوا به اخلاق و تربیت و سیاست و اجتماعیات پرداخته ‌است.
 
این کتاب همچنین به انتخاب نشریه گاردین جزو ۱۰۰ کتاب برتر تاریخ بشریت برگزیده شده است.
 
انتشارات کتاب نیستان در قالب تولید محصولات صوتی خود اقدام به تولید کتاب صوتی «بوستان سعدی» با صدای ساعد باقری کرده است. باقری شاعر ایرانی معاصر، مجری رادیو و تلویزیون است. بسیاری از مخاطبان وی او را با برنامه‌های ادبی‌اش در رادیو و نیز تلویزیون به ویژه در ماه مبارک رمضان می‌شناسند و صدای گرم او در کنار نکته‌های نغزی که در زمینه تفسیر متون کهن فارسی بیان می‌کند سال‌هاست که مخاطبان ثابت و پروپاقرصی در میان نسل‌ها و سطوح سنی مختلف مخاطب رادیو و تلویزیون داشته است.
 
سی دی کتاب گویای «بوستان سعدی» شامل یازده ساعت و پنجاه دقیقه، با قیمت 55000 تومان برای مخاطبان عرضه شده است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها