چهارشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۷
«ایده‌روانکاوی» از زبان شهریار وقفی‌پور

کتابی تازه از شهریار وقفی‌پور با عنوان «ایده‌ روانکاوی» روانه بازار کتاب شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، انتشارات سیب سرخ کتاب تازه‌ای از شهریار وقفی‌پور را با عنوان «ایده‌روانکاوی» روانه بازار کتاب کرده است. وقفی‌پورکه در سال‌های اخیر تمرکز زیادی به موضوع روانشناسی و روانکاوی داشته است این اثر را به عنوان چهارمین کتاب تالیفی خود در این حوزه روانه بازار کتاب کرده است.

به گفته این نویسنده او با چندین سال تجربه عملی کار کلینیکی روانکاوی این کتاب و نظریان مطرح شده در آن را با هدف ارائه‌ای ساده و روان از مباحث روانکاوی برای مخاطبان علاقه‌مند به این موضوع تالیف کرده است.

این نویسنده در این زمینه همچنین گفت: ما در روانکاوی 3 ساختار روانی داریم  که شامل «روان‌نژدی، احراف و روان‌پریشی» و در قالب ساختارهای مختلف در کتاب توضیح داده شده است. کتاب همچنین سعی خود را به کار بسته تا نشان دهند این سه ساختار چگونه از هم تشخیص داده می‌شود و راه تشخیص و تمایز هر سه ساختار از یکدیگر را با ذکر مثال‌های متعدد بیان کرده‌ام چرا که اساس کار علم روانکاوی مبتنی بر این ساختارهاست.

وقفی‌پور ادامه داد: مخاطبان اصلی این کتاب تمامی افرادی هستند که به روانکاوی علاقه‌ دارند. این مخاطبان می‌توانند مخاطبان عام باشند و یا حتی روانکاوان. زبان کتاب به شکلی است که هر دو دسته از این مخاطبان را شامل می‌شود

این نویسنده و محقق تاکید کرد: کتاب سعی کرده در کنار تعریف سه ساحت و ساختار روانی نسبت هرکدام از آنها بازگوید.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که چرا در حالی که اندیشه‌ها و باورهای فرویدی در علم روانکاوی سال‌هاست مورد نقد جدی واقع شده‌اند وی از آنها برای شکل‌دهی به نظراتش در کتاب بهره برده است، گفت: نگه فرویدی در شکل‌دهی به نکات کتاب به دلیل حقیقی بودن آنهاست. ما هرچه در تاریخ جهان جلوتر می‌رویم، می‌بینیم روان پزشکی در بسیاری از موارد نمی‌تواند کاری انجام دهد و روان‌کاوی در آن حوزه‌ها موفق بوده است. درمان روان پریشی، اوتیسیم و انواع مشکلات رفتاری مثل وسواس، کشف علومی مثل نوروساینس و کشفیاتی درباره مغز و کارکرد دستگاه عصبی همه ریشه در نظریات فروید دارد.

کتاب «ایده روانکاوی» در صفحه 105 و با قیمت 22 هزار تومان منتشر شده است

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها